« Tagasi

Väike-Maarja muuseumi juhatajana asus tööle Edgar Tammus

Alates 2. juulist alustas Väike-Maarja muuseumi juhatajana tööd Edgar Tammus. Töötanud viimased kolm aastat Väike-Maarja gümnaasiumis ajaloo ja geograafia õpetajana otsustas ta naasta muuseumiradadele.

 Millest selline otsus?

„Olen siitkandist pärit ja pikalt äraolnuna tunnen, et tahan sellele paigale midagi tagasi anda. Ajalugu on minu kirg ning parim koht selle väljaelamiseks on muuseum. Samas jätkan tööd ka koolis, seda vähendatud mahus," rääkis Edgar Tammus.
 

Tammus on pikaaegse muuseumitöö kogemusega, mille sai töötades SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumites teadur-pedagoogina. Ta on omandanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis kultuuriajaloo eriala ning täiendanud end koolitusprogrammis „21. sajandi muuseum". Hiljem on ta tõstnud oma kompetentsi pedagoogiliste koolitustega Tartu Ülikoolis.

Lisaks oma ajaloohuvi toitmisele osaleb Edgar Tammus ka tantsuseltsi Tarapita tegemistes, on aktiivne mälumängur ning vähemaktiivne sulgpallur.

Edgar Tammusega saab kontakti võtta Väike-Maarja muuseumi telefonil 326 1625 ja e-posti aadressil edgar.tammus@v-maarja.ee