« Tagasi

Leia Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist kandvad tooted müügilettidel

Meie piirkonna toidutootjad ja toitlustajad Kuusalust Kundani ja Lahemaast Rakkeni on koondunud Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustikku. Toetame väiketootjaid ja -toitlustajaid ning aitame kohalikku, puhast ja südamega tehtud toitu väärtustaval tarbijal nendeni jõuda. Tegu on Leader-gruppide Arenduskoda, Ida-Harju Koostöökogu, Partnerid ja PAIK ühisalgatusega. Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist kannab tänaseks juba 34 ettevõtet.

Väike-Maarja Taluturul avati 10. mail pidulikult esimene Põhja-Eesti kohaliku toidu müügilett. Tänaseks on letid olemas ka Vaksali Trahteris, Kolga mõisa galeriis, Jäneda mõisa käsitöökeskuses ja Viinistu restoranis.

Letitelt leiab meie märgisekandjate põnevaid ja tervislikke tooteid. Osta saab Kaarli Talu tooteid, Pärt-Jaagu kama, Rebase Talu õunakrõpse, Karepa Ravimtaimeaia teesid, Vahva Maiuse pastilaad, Kodust Mett või Lahemaa mett ja muud.

Kohalik väiketootja, kui soovid samuti müügiletil esindatud olla, taotle toidumärgist veebis kohaliktoit.arenduskoda.ee 

Hea toiduhuviline – oled oodatud Põhja-Eesti kohalike toidutoodetega tutvuma!

Letid on avatud:
- Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi taluturg: Väike-Maarja bussijaamas Simuna mnt 11, avatud reedel ja laupäeval 10.00-15.00
- Kolga mõisa galeriis Kuusalu vallas: neljapäev - pühapäev 10.00 - 20.00
- Jäneda mõisa käsitööpoes: Musta Täku Talli teisel korrusel, neljapäev - pühapäev 11.00 - 18.00
- Viinistu Restoranis avati lett 1. juulil koos teatrihooaja avamisega.
- Tapal saab tutvuda meie letil pakutavate toodetega Vaksali Trahteris, mis hetkel avatud tellimisel: vaksalitrahter@gmail.com

kohaliktoit.arenduskoda.ee
Lisainfo: eha@arenduskoda.ee 
 

Foto: Kadri Kopso

Katrin Kull
Põhja-Eesti kohalik toit / MTÜ Arenduskoda