« Tagasi

Seltsimaja jalutussaali seinu kaunistavad Ellu Roosme õlimaalid

Kolmapäeval, 31.oktoobri avati Väike-Maarja seltsimaja jalutussaalis uus õlimaalide näitus „Vaatemängud looduses", mille autor on Ellu Roosme.

Seltsimaja seinu kaunistavad imelised liblikad ja kaunid looduspildid. Mis on ideaalsed meie sombusesse sügisesse ja pimedasse talve, kui kõik tundub nii pime ja väsitav. Jalutades ja imetledes neid maale on justkui tunne, et oled vahepeal tagasi suves.

Näitust saab nautida kuni uue aasta alguseni.

Ellu Roosme kirjeldab ise oma näitust järgnevalt:

Näitus"Vaatemängud looduses"

Näitusel "Vaatemängud looduses" on väljas loodusmaalid ja õlimaalide seeria liblikatest. Leian, et loodus pakub lõputult palju värvide mängu ja huvitavaid tegelasi. Mina olen enda jaoks ümbritsevast loodusest üles korjanud rohkelt mõnusaid emotsioone ja neist on saanud toredad mälestused minu elus. Nii mõnigi elamus on tänaseks pintslite ja õlivärvide abil lõuendile kantud. Läbi nende maalide soovin neid hetki jagada Sinuga, hea näituse külastaja. Kui aga rääkida looduse mitmekesisusest, siis on päevaliblikad kahtlemata ühed silmatorkavamad putukad ja ühtlasi ka minu lemmikud. Nad on oma põneva elutsükli ja mitmekesise tiivakirjaga köitnud inimeste tähelepanu juba aastatuhandeid. Kui minul tekkis mõte teha õlivärvidega liblikate seeria, siis tundsin, et enne maalimist tuleb neid imelisi tiivulisi lähemalt tundma õppida. Hakkasin nii telefoniga kui fotoaparaadiga jahtima liblikaid, et saada maalimiseks algmaterjali. Samuti ammutasin teadmisi erinevatest raamatutest, kuid eelkõige Erki Õunapi ja Urmas Tartese poolt koostatud raamatust "Eesti päevaliblikad". Selle kõige tulemuseks on valminud liblikate seeria, mille läbi saan ehk tuua ka Sinule lähemale meil Eestis elavaid päevaliblikaid. Liblika valmikuiga algab nukukestast välja pugemisega. Ta sirutab oma tiivad välja minutitega, kuid tiibade kõvenemiseks kulub mitu tundi. Niipea aga, kui tiivad on omandanud vajaliku kuju ja tugevuse ning liblikas on saanud lennuvõimeliseks, saame me kõik imetleda kaunist looduse vaatemängu.

Leian, et loodus on täis imelisi vaatemänge,

tuleb ainult olla kohal ja märgata.

Soovin Sulle kauneid hetki looduses ja märkamist,

Mis on Sinu ümber iga päev…!

 

Kui sul on soov mõnda maali endale osta, siis võta minuga ühendust!

Tel:5215 345 email: ellu.roosme@gmail.com

Minu töid ja tegemisi saab jälgida ka kodulehelt: ww.tormila.ee

Ja FB lehelt:tormila