Rahandusministeerium kutsub kohanimepäeva ettekandeseminarile

Rahandusministeerium koostöös kohanimenõukoguga kutsuvad Teid kohanimepäevale, mis käesoleval aastal toimub 6. detsembril algusega kell 11.00 Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Kohanimepäev on rahandusministeeriumi ja kohanimenõukogu korraldatud seminar, mille eesmärk on teavitada inimesi kohanimemääramise protsessist ning kaasata neid, kes peavad kohanimesid kultuuri ja ajaloo jäädvustamise seisukohalt oluliseks. Päev on suunatud ennekõike ajaloo-, koduloo- ja keelehuvilistele ning kohalikele ametnikele. Seminari peetakse üks kord aastas ühes Eesti maakonnas.

Tänavu toimub sündmus Narvas ning ettekanded keskenduvad nii Ida-Virumaa kohanimedele kui ka kohanimevaldkonnale üldisemalt. Kohanimepäeval on kokku 12 esinejat ning teemad on põnevad. Näiteks räägib Narva Muuseumi peavarahoidja Aili Vester poliitiliste tegelaste nimedest tänavatel, MTÜ Narva Eesti Seltsi juhatuse liige Silvia Ilmenskaja Narva tänavanimede reformist 1920. aastal ning Tartu Ülikooli loodusgeograafia ja maastikuökoloogia õppetooli loodusgeograafia teadur Mait Sepp põlevkivitööstuse kohanimedest 1916-1945.

Lisaks räägib Rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika osakonna juhataja Mart Uusjärv kohanimekorraldusest Eestis ning Maa-ameti aadressiandmete osakonna juhataja Mall Kivisalu kohanimedest ja aadressidest 2018. aastal.

Osavõtt kohanimepäevast on tasuta.

Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine alloleval lingil.

Registreerimine avatud kuni 4. detsembrini siin.

Seminari kava lisatud siin