Töö- ja puhkelaager suunab noorte väärtushinnanguid

Väike-Maarja Valla Noortekeskus koostöös vallavalitsusega jätkab pikaaegset töö- ja puhkelaagrite (TPL) korraldamise traditsiooni, et suunata noorte väärtushinnanguid, omandada meeskonnatöö oskusi ja töökogemust.

Laager toimub kahes vahetuses: 14. - 28. juuni ja 5. - 16. august ning sinna on oodatud noored vanuses 13-17 aastat. Kandideerimiseks tuleb noorel koos vanemaga esitada avaldus koos TPL-s osalemise soovi põhjendusega.

Avalduse blanketi saab valla kodulehelt ja noortekeskustest ning Kiltsi Põhikoolist alates 22. aprillist. Avalduse võetakse vastu noortekeskustes ja Kiltsi koolis 29. aprillist  kuni 10. maini. Laagris saavad osaleda noored, kelle avaldus on varasem ja põhjendus osalemiseks mõjusam.

TPL-is saab osaleda 60 noort valla erinevatest piirkondadest, toimumise keskused on Väike-Maarja, Simuna, Rakke ja Kiltsi (ainult teine vahetus). Tehakse erinevaid töid: heakorratööd asulates, asutustes, nt seltsimajas, raamatukogus, koolis, noortekeskuses. Iga noorega sõlmitakse tööleping ning tasu makstakse valla eelarvest.

Tööaeg on kavandatud kell 9-13, ühistegevused kell 13-15+.

Ühistegevuse võimalusi: erinevad võistlusmängud ja spordivõistlused. Ilusa ilma korral kavandatakse erinevaid suvised tegevusi, käiakse koos ujumas, grillitakse ja puhatakse koos. Ette võetakse matku looduses. Samuti viiakse läbi eluks vajalikke koolitusi (näiteks esmaabi, riigikaitse). TPL-i vahetuse lõpetab ühine väljasõit kõikidele osalejatele ja juhendajatele.

Tööandjad võivad peale vallaasutuste olla ka eraettevõtjad. Ootame peale vallaasutuste ka teisi tööpakkujaid.

TPL avaldus (*doc)

Info: Liselle Tombak tel 325 5038, noortekeskus@v-maarja.ee.