Reinpauli maastikujooksu võitsid Dmitri Aristov ja Katrin Zaitseva

Ebavere tervisepordikeskuses toimus täna 17. Reinpauli maastikujooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitsid klubis Treeningpartner harjutav Dmitri Aristov ja  triatleet Katrin Zaitseva.

Aristov läbis Väike-Maarjas Ebavere tervisekeskuse ümber kulgenud raja tulemusega 38.16, edestades teisena lõpetanud mullust võitjat Jaanus Kallastet 24 sekundiga. Kallaste tulemuseks 38.40. Kolmandana lõpetas Johannes Sikk (39.07).

"Täna oli liiga raske," kommenteeris 26aastane kohtlajärvelane, kes varemgi neljal korral Reinpauli jookul osalenud ning täna teistkordelt kõrgeimal pjedestaalikohal seisis.

"Mõlesin, et Johannes Sikk ja Jaanus Kallaste pakuvad kõva konkurentsi. Pärast esimest tõusu läks Johannes Sikk eest ära. Kolmandal kilomeetril püüdsin ta kinni ja mõtlesin, et täna pole temast konkurenti. Kuue kilomeetri peal samas tõusus möödus minust Jaanus Kallaste, kellele otsa vaadates oli selge, et ka tema oli väsinud. Panin igas tõusus natuke kiirust juurde ja see täna võidu tõigi," jagas muljeid võistluse lõppedes Aristov.

Rada nimetas mees heaks. "Mulle meeldib siin joosta. Kui joosta naelikutes, siis ei sega midagi. Tossudes oleks siin täna olnud väga raske joosta." lisas tänavu Eesti meistrivõistlustel 3000 meetri takistusjooksus pronkmedali võitnud Dmitri Aristov.

Katrin Zaitseva oli pühapäeval kiireim naine. Tulemusega 48.25 lõpetanud Zaitseva oli üldarvestuses neljateistkümnes. Naistest oli teine Moonika Pilli (49.01) ning kolmas Anette Hallik (53,28).

5 km distantsil oli Meelis Veilberg kõikidest võistlejatest kiireim, tulemuseks täna 21.20. Teisena lõpetas Risto Holtsmeier (22.39) ning kolmandana Asko Valdmann (23.44).

Naistest jooksis kiirema aja välja Merili-Mai Kivimets (23.26), jäädes üldarvestuses kolmandaks. Teisena ületas finišijoone Ann Valang (30.44) ning kolmanda pjedestaalikoha võitles välja Airi Pillesaar (32.11).

2,5 km distantsil olid kiireimad Mairit Kaarjärv (10.11), Eliise Kivistu (10,15) ja Brigitte Panker (10,16). Meeste arvestuses aga Markus Kull (11,29), Pärt Pärtel Kruusamägi (11,36) ning Astor Argos (12,57).

Võistluse korraldaja Ants Einsalu võttis võistluse kokku rahulolevalt. "Kõik sujus hästi ja kannatanuid polnud," rõõmustas mees, lisades, et vihmase ilmaga läheb rajal libedaks. "Aga me ei teinud mingeid raskeid radasid kah. Siin annab ju nii teha, et ainult neljakäpukil lähed mäest üles."

Võitjate osas jooks 17 aastat üritust eestvedanud Einsalule üllatusi ei pakkunud, pigem mõlgutab mees tavapärase jooksu asemel kolmikürituse plaani, lisades veel rattasõidu ja suusatamise, sest Ebavere terviserajad soosivad seda. Üht lubas ta aga kindlalt "Järgmisel aastal on naiste rändkarikas kah raudselt."

Reinpauli maastikujooks toimus 17. korda. Kokku oli erinevatel distantsidel rajal 144 jooksjat.

TULEMUSED ja FOTOD