Rakke raamatukogu sai avarad ruumid

Alates 5ndast novembrist on külastajatele taasavatud valla renoveeritud Rakke raamatukogu uksed. Aleviku keskosas Faehlmanni tänaval asuvas hoones on juurdeehituse valmimise järel võrreldes varasemaga ruumi märksa rohkem.

Remondi ja juurdeehitusega sai raamatukogu endale suuremad ja mugavamad ruumid, mida on lugejatel meeldiv külastada. Kaasaegsete töötingimustega paranes tunduvalt ka töökeskkond. Majas töötab kolm inimest.

Valmis üks suur lugemissaal nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks renoveeriti direktori kabinet ning puhke- ja töötuba. Toas, kus varasemalt oli lastele mõeldud lugemistuba, on nüüd raamatukogu saal. Seal on võimalik korraldada erinevaid teemaõhtuid ning ruume ka välja rentida.

„Hakkame ka ise oma uues saalis kindlasti koolitusi korraldama. Ideid on, aga ühtegi konkreetset plaani muidugi veel mitte," rääkis Rakke raamatukogu direktor Kadi Keär. „Varem oli meil ka mälumängusari „Mälukas" kümme aastat, mis inimestele väga meeldis. Hetkel ei ole me veel leidnud kedagi, kes selle eestvedada võtaks," meenutas Keär.

Oktoobri lõpus renoveeritud ruumidesse pääsenud Kadi Keär tunneb uhkust uute avarate ruumide üle. „Mulle väga meeldib, et meil on nüüd ruumi ja tuba on soe ja valge. Me elasime varem ikka tohutus ruumikitsikuses," selgitas viis aastat Rakke raamatukogus töötanud ja oktoobrist direktorina töötav Keär.

Keär loodab, et lugejad, kes vahepeal remondi tõttu kaugele asula serva ei saanud neid külastama tulla, leiavad tee nende juurde siiski tagasi. „Ei pea vaid lugema tulla. Raamatukogus võib ka niisama toredasti aega veeta, infot hankida ja muudki -  oleme lahkelt nõus abistama," sedastas Keär.

Endiselt on raamatukogu avatud E, T, K, R 11-18 ja N 8-18.