11.05.18

Aasta tegija 2009

Valla aasta tegija 2009 on Vallo Taar
 
Valla aasta tegija 2009 on Vallo TaarVäike-Maarja valla aasta tegija 2009 tunnistus ja auhind (kunstnik Riho Hüti valmistatud klaasimaal) anti kultuuri- ja muusikaelu edendajale Vallo TAARILE üle 11. detsembril Väike-Maarja õppekeskuses toimunud valla 18. aastapäeva aktusel.

Aastakümnete jooksul on Vallo Taar väga mitmeti rikastanud siinset kultuuri- ja muusikaelu: ta on asutanud ja juhatanud muusikakollektiive ning korraldanud suurejoonelisi muusikaüritusi. Tema taastas Väike-Maarjas puhkpillimuusika-traditsiooni ja taasasutas pasunakoori, millest on aastatega saanud esinduslik muusikakollektiiv. Vallo Taar pani aluse Väike-Maarja muusikakoolile, mille tegevust ta direktorina juhib. Lisaks õpetab ta seal puhkpille mängima.    

2009. aasta tegemistest jääb pasunakoori üldlaulu- ja tantsupeol käimise, muusikakooli vaskpilliansambli Ungaris Szolnoki festivalil FolkdanceNet osalemise ning paljudel kodukandi ja kaugematel üritustel esinemiste kõrval domineerima Väike-Maarja Noorteorkestri saavutatud II kategooria ja hõbediplom "EST-NOK 2009" festivalil.

 

Toimetaja: -