11.05.18

Aasta tegija 2010

Valla aasta tegija 2010 on Lembit Kalter
 
Väike-Maarja valla aasta tegija 2010 tunnistus ja auhind (kunstnik Riho Hüti valmistatud klaasimaal) anti tublile ja pühendunud maadlustreenerile Lembit KALTERILE üle 25. veebruaril 2011. aastal Väike-Maarja rahvamajas toimunud Eesti Vabariigi aastapäevaaktusel.  

2010. aastal on Väike-Maarja maadlusklubi noormaadlejad paistnud silma heade tulemustega ja esinenud südilt ka rahvusvahelise tasemega võistlustel. 2009.–2010. aasta hooajal osalesid treener Lembit Kalteri kasvandikud 37 võistlusel, kust naasid 176 medaliga.

Maadlejaloomusega Lembit Kalter on treenerina range ja nõudlik, hoolitsev ja kasvatav, märkav ja abistav. Ta õpib ise ja oskab oma teadmisi-kogemusi-oskusi noortele vastuvõetavalt edasi anda. Kreeka-Rooma maadluse kõrval õpetab ta ka vaba- ja sumomaadluse põhitõdesid.

Väike-Maarja maadlusklubi moodustati Lembit Kalteri initsiatiivil 1999. aasta sügisel. Ta koondas enda ümber maadlushuvilised poisid ja äratas ellu soiku vajunud maadlustraditsioonid. Esialgu tegutses maadlusklubi ühes grupis Väike-Maarja lasteaia ruumides, 2000. aastal tegevus laienes ja klubi kolis üle Tamsalu mnt 1 hoonesse, kus maadlejate kasutusse anti maja teisel korrusel asuv saal. 2007. aasta sügisel koliti Tamsalu maanteelt Väike-Maarja uude spordihoonesse, kus on maadlemiseks väga head tingimused.

Järjekindla ja pühendunud tegutsemisega on Lembit Kalter toonud Väike-Maarja kui Georg Lurichi sünnikoha Eesti maadluskaardile ning kujundanud siia arvestatava maadluskeskuse. Iga tegevusaastaga on klubi tugevnenud, maadlushuvilisi on juurde tulnud ja Lurichi tõekspidamised saavad omaks järjest rohkematele.

 

Toimetaja: -