11.05.18

Aasta tegija 2016

Valla aasta tegija 2016 on Jaak Läänemets

Valla aasta tegija 2016 on Jaak LäänemetsValla aasta tegija 2016 tunnistus ja auhind (Ermo Loodi teemakohane sepis) anti 23. veebruaril Väike-Maarja seltsimajas toimunud Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktusel üle tulemusliku majanduse ja seltsielu edendajale Jaak LÄÄNEMETSLE. 

Jaak Läänemets on 25 aastat tegelenud teraviljakasvatusega ning selle kõrvalt panustanud aktiivselt maaelu ja ühistegevuse edendamisse nii terves Eestis kui ka Väike-Maarja vallas. Tulevikku vaatava ja innovaatilise mõtteviisiga on ta eeskujuks paljudele põllumeestele ja ka teiste ettevõtlusvaldkondade esindajatele. 

1. aprillil 2016 kuulutati Jaak Läänemets Olustvere lossis toimunud konverentsil „Põllumees kui tippjuht" Eesti põllumajandussektori tippjuhiks 2016. 

OÜ Triigi Farmer omandamisega 2016. aasta kevadel tagas ta töökohtade säilimise Triigi piirkonnas ja ka piimakarjakasvatusega jätkamine just sellele põllumajandusvaldkonnale eriti keerulisel majandusaastal.

Põllumeeste ühistegevuse edendaja ja propageerijana oli Jaak Läänemets 2005. aastal Eesti teravilja- ja rapsikasvatajate ühistu KEVILI asutaja ning on olnud algusest peale ka ühistu nõukogu esimees. 15. oktoobril 2016 avas põllumeeste ühistu KEVILI Rõngus Lõuna-Eesti kaasaegseima ja suurima viljaterminali. Rõngu terminal ja 2012. aastal Lääne-Virumaal Roodeväljal avatud terminal on suurimad põllumeeste endi poolt rajatud viljaterminalid Eestis.

Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi esimehena aitab Jaak Läänemets korraldada põllumajandusega tegelevate inimeste koostööd Väike-Maarja piirkonnas. Suurepärane hea koostöö näide on ka Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi 120. aastapäeva väärikas korraldamine Väike-Maarja seltsimajas.

 

Toimetaja: -