11.05.18

Aasta tegija 2004

Valla aasta tegija 2004 on Avo Part

Valla aasta tegija 2004 on Avo PartValla Aasta tegija 2004 tunnistus ja auhind (kunstnik Riho Hüti valmistatud klaasimaal) anti 10. detsembril õppekeskuse saalis toimunud valla 13. sünnipäeva tähistamisel ettevõtluse edendajale ja Georg Lurichi sünnikoha korrastajale Avo PARDILE. 

Avo Pardi panus paikkonna arengusse 2004. aastal: 
1) Kotli maja ühisveevärgi- ja kanalisatsioonitrassi, parkla ning juurdepääsutee ehitamine, haljastamine ja uue elektrivõrgu paigaldamine. See ettevõtmine on kasulik ka naaberettevõtjatele, kel hetkel puuduvad veevarustus ja kanalisatsioon. 
2) Kotli maja hoovi väliterrassi väljaehitamine. 
3) Kondiitri- ja pagaritoodete tootmise arendamine - kohviku ja kommipoe avamine. 
4) Georg Lurichi nime jäädvustamine iga-aastase Georgi Kange rammuvõistluse korraldamisega (alates 1999. aastast). 
5) Ebavere puhke- ja spordikompleksi arendamine - vana talli korrastamine suusahoolduse ja ürituste jaoks, vahendite paigaldamine lihastreeninguks jne.  
6) Ebavere radade ehitamisele ja saepuruga katmisele kaasaaitamine, suusaradade hooldamine hooldussaaniga. 
7) Väike-Maarja korvpallivõistkonna toetamine.  
8) Väike-Maarja valla rahvaspordiklubi tegevuse toetamine. 
9) Väike-Maarja ettevõtjate klubi ürituste korraldamine. 

Viie aasta jooksul on Avo Part päästnud kaks hukule määratud maja Väike-Maarja südamikus. Oma endisaegse näo sai tagasi Georg Lurichi sünnikohas Lurichi vanemate krundil olev hoone, mis on pärjatud kuulsa rammumehe nimega - Georgi maja. Teine n-ö pärl samas kõrval oli ajahambast puretud, tuntud arhitekti Alar Kotli perekonnale kuulunud maja, mis oli vaja lagunemisest päästa. Keskväljakule ruumi tegemiseks ja liiklusolude parandamiseks võttis ehitusinseneri haridusega Avo Part julguse kokku ja tõstis sajandivanuse palkmaja kümmekond meetrit eemale. Paljudele utoopilisena tundunud ettevõtmine andis oma ökonoomsuse ja lihtsusega Kotli majale hoopis uue mõõtme. 

Aastast aastasse kulgev järjepidev töö Ebavere mäe piirkonnas viib Avo Pardi arvates Ebavere puhke- ja spordikompleksi (majutuskohad, sportimisvõimalused, söögikoht) projekti  valmimiseni. See annab Virumaale arvestatava talispordikeskuse riiklikul tasemel võistluste korraldamiseks. 

Avo Part on juurtega kodumullas ja ta on mõtteviisi "Eestimaa on meie üks ja ühine kodu" järgija. Oma koduuksest ja ärist kaugemale nägemine eeldab avarat hinge ja loovat mõtlemist. Tema esimestest arglikest ettevõtja-sammudest ligi kümmekond aastat tagasi on saanud järjepidev kohaliku piirkonna arendamine. 

Ettevõtte-juhina on Avo Part eeskujuks visa töökuse, loomuomase kohusetundlikkuse, eluterve ja positiivse tegevusprogrammi ning mõnusa huumorimeelega. Tema moto - "Ühenda alati meeldiv kasulikuga" - peegeldub OÜ Joosand kollektiivis.

 

Toimetaja: -