11.05.18

Aasta tegija 2013

Valla aasta tegija 2013 on Vaido Rego

Valla aasta tegija 2013 on Vaido RegoValla aasta tegija 2013 tunnistus ja auhind (klaasikunstnik Riho Hüti teemakohase maalinguga kristallkauss) anti 24. veebruaril Väike-Maarja seltsimajas toimunud Eesti Vabariigi 96. aastapäeva aktusel üle erakordselt tublile ja pühendunud korvpallitreenerile Vaido REGOLE Virumaa Pallimängude Kooli poiste U14 korvpallivõistkonna Euroopa tippu viimise eest.

Vaido Rego teeb oma tööd suure entusiasmi ja pühendumusega. Tema tulemuslikku tegevust on nähtud ja märgatud Eesti piiridest kaugemalgi. 2013. aastal jõudsid Vaido Rego juhendatud  U14 vanuseklassi poisid Euroopa tippu, kujundades sellega ka Eesti korvpalli ajalugu. Paljud tema juhendamisel treeninud poistest on jõudnud Eesti noortekoondistesse. 

Kõrgete tulemuste taga on treeneri järjekindel ja visa töö. Ta hoiab end väga hästi kursis korvpalli arengusuundadega nii Eestis, Euroopas kui ka laiemalt, õpib ise ja annab omandatu väga oskuslikult noortele edasi.  Vaidole on väga oluline treeninguprotsessi kvaliteet. Kõrged saavutused on selle pühendunud töö tulemus. 

Lisaks tippsaavutustele korvpallis pöörab Vaido suurt tähelepanu ka poiste kasvatamisele. Talle on tähtsad õppeedukus, viisakas käitumine, tervislik toitumine, eitav suhtumine meelemürkidesse, hea distsipliinitunnetus ning poiste kasvatamine ja suunamine nende  põhimõtete vaimus.

2013. aastal saavutatu seast väärivad lisaks Euroopa Noorte Korvpalliliigas (EYBL) saavutatud esikohale  esiletõstmist  ka Eesti U14 noortekoondisega Balti Matšil saavutatud esikoht; Virumaa Pallimängude Kooli võistkonnaga (mille koosseisust moodustavad valdava osa Väike-Maarja korvpallipoisid) poiste C-vanuseklassis nii Eesti meistri- kui ka karikavõistlustel saavutatud esikoht ja B-vanuseklassi võistkonnaga saavutatud kolmas koht, lisaks Eesti Koolispordi Liidu 6.-9. klasside poiste korvpalli meistriliiga finaalturniiril Väike-Maarja Gümnaasiumi 7.-8. klasside poiste võistkonnaga saadud esikoht.  

Vaido Rego tunnistati 2012/2013 hooaja Eesti parimaks poiste korvpallitreeneriks. Praegu on ta Eesti U15 noortekoondise peatreener, 2012/2013 hooajal oli aga Eesti U14 noortekoondise peatreener ja Eesti U16 noortekoondise abitreener.  

Sportlike väärtuste ja põhitõdede kandjana on Vaido Rego treeneritööl hindamatu panus paikkonna korvpallitraditsioonide kujunemisse ja spordielu edenemisse.

 

Toimetaja: -