« Tagasi

Laupäeval leiab aset kuue naaberküla ühine külade päev Eipris

Külade päev Eipris on sündmus, mis toob kokku Väike-Maarja vallas kuus naaberküla - Eipri, Avispea, Pandivere, Raeküla, Rastla ja Triigi. See annab külade elanikele võimaluse omavahel tihedamaid sidemeid luua, saada teavet ümbruskonnas toimuva kohta, üksteiselt õppida ja meelelahutuslikus võtmes mõõtu võtta.

Sarnane kuue küla päev toimus Eipris ka kaks aastat tagasi. Tookordne sündmus ühendas naaberkülasid läbi ühise sündmuse planeerimise ja teostamise, aga parendas ka külade sisest koostööd, sest iga küla pani välja oma esinduse võistlustel mõõduvõtmiseks. Võistlustel anti võidumeeskonnale välja karikas „kuue küla kangeim", mis tänavu on rändkarikana taas omaniku ootel. Tookordses mõõduvõtmises tunnistati võitjaks kõige väiksem osalenud küla – Rastla.  

Korraldajad loodavad, et külade päev innustab ühiselt piirkonda arendama, külade siseselt rohkem koostööd tegema, aga ka projektide abil oma elukeskkonda kujundama ja ühisüritusi korraldama.

Külade päev saab alguse laupäeval, 4. augustil kell 15 Eipri külamaja juures. Aset leiab kangeima küla väljaselgitamiseks kümnevõistlus rändkarikale. Selleks peetakse kuue küla esindajate vahel maha mängulises võtmes võistlused, kantakse vett, visatakse kummikut ja noolt, lüüakse naelu paku sisse, pannakse end proovile mälumängus ja sõnaseletusmängus ning muudel meelelahutuslikel võistlustel. Välja selgitatakse ka kõige valjema häälega küla. Tegevusi pakutakse lastele, kes saavad mitmel alal oma küla au kaitsta ning võistelda mängus „Reis ümber külade".

Ühtlasi on kuue küla inimesed oodatud kauplema oma käsitöö, küpsetiste ja aiasaadustega.

Sündmus on tasuta. Oodatud on lisaks kuuele põhikülale ka kõik nende sõbrad ja teised huvilised – väiksele kohalikule laadale, üritust kaema ning miks mitte ka külade võistkondades kaasa lööma.

Külade päeva korraldaja on Eipri Külaselts. Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja seda toetab Väike-Maarja Vallavalitsus.

Heili Tammus