« Tagasi

Pioneerid rajasid Varangule uue jalakäijate silla

Õppuse Kevadtorm üsnagi kiirel ajal leidsid pioneeripataljoni kaitseväelased aega, et lammutada vana ja väsinud Varangu jalakäijate sild ning ehitada uus.

„Üks meie ülesannetest on teha kõik selleks, et meie üksused saaksid vabalt manööverdada, ehk vajadusel oleme suutelised likvideerima kõik takistused, mis liikumist segavad. Sel nädalal aga saime aidata ka Väike-Maarja rahval paremini liikuda," ütles pioneeripataljoni ülem major Ainar Afanasjev ning lisas, et taolised heateod tekitavad pioneerides väljateenitud uhkust. „Aitamisrõõm on üks suuremaid. Peatselt tagasi tsiviilellu suunduvad reservväelased on teinud väga head tööd.  Ma olen kindel, et sild püsib ning teenib Väike-Maarja rahvast pikki aastaid."   

Jalakäijate silla lammutamine ning ehitamine võttis pioneeripataljoni A kompanii 2. rühmal pea kaks päeva. Töid teostasid õppekogunemisel osalevad reservväelased.

Vallavanem Indrek Kesküla märkis, et tal on tohutult hea meel, et Varangu siniallikateni viiva silla korrastamise pioneerpataljoni kaitseväelased ette võtsid. „Eelmisel aastal käis seal palju õpilasi ka Harjumaalt, kes said nautida looduse „allikapeegleid". Selline kingitus pioneerpataljoni poolt on üks väga hea näide heast koostööst Eesti kaitseväega. Hea, et meie kaitseväes sellised inimesed juhtideks on," kiitis vallavanem.