Osaluskohvik kutsub noorte heaolu üle arutama

Väike-Maarja valla Noortevolikogu koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga korraldab 8. novembril Väike-Maarja seltsimajas osaluskohviku, kus erineva tausta ja kogemusega noored ning noortemeelsed, samuti otsustajad, saavad ühiste teemade osas koos tulevikku vaadata, konkreetseid edasiviivaid otsuseid ja koostööettepanekuid teha ning neile lahendusi leida.

8. novembril toimub üle-eestiliselt samal ajal üheksa osaluskohvikut, Lääne-Virumaa oma Väike-Maarja seltsimajas.

Sel korral on arutelude eesmärgiks noorte nägemuse kaardistamine, Eesti 2035 arengukavade visiooni loomine, Eesti 2035 strateegiaprotsessi tutvustamine, noorte ettepanekute kaasamine tulevikustrateegiate väljatöötamiseks ning lahenduste leidmine piirkonna murekohtadele.

Osaluskohvikus arutletakse üleriigilistel teemadel, mille on koostanud Eesti Noorteühenduste Liidu tegevmeeskond üheskoos Haridus- ja Teadusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Riigikantselei ja Keskkonnaministeeriumi Noorte Nõukoguga. Lisaks üleriigilistele teemadele on igas osaluskohvikus ka kohalikud teemad. Selle aasta osaluskohviku teemad on järgnevad:

• #noorte heaks;
  • keskkond ei jäta;
  • koolis õpin vaid seda, mida tulevikus teha ei oska;
  • minu digitaalne tulevik;
  • oskused ja töö;
  • tervis ja sotsiaalkaitse;
  • ajaveetmise võimalused noortele;
  • kuidas noori oma vallaga siduda?

Lääne-Virumaa osaluskohvik algab kell 10.00 ja lõpeb orienteeruvalt kell 14.30.  Osaluskohviku ajal on noortel võimalus avaldada palju enda arvamust ja suhelda erinevate piirkondade noortega. Lisaks sellele on noortele tagatud lõuna ning toimuvad loosimised. Noortele on võimalik korraldada transport eri piirkondadest.

Registreerida on võimalik 1. novembrini aadressil:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAa_0577nzBeIRwp2mPm-HckgGURSM4t6G0ng9s81Lh1ctug/viewform

Lisainfo leiab Väike-Maarja valla Noortevolikogu Facebookist, Lääne-Virumaa osaluskohviku Facebookist või emaililt vmvnvk@gmail.com.

Osaluskohvikut aitab korraldada Eesti Noorteühenduste Liit, Vihula mõis, kirjastus Canopus, Viru reklaamiagentuur, Pegasus, Kingivabrik OÜ, Võhma valgusevabrik, Elamise Kergus, Mysnacks, Dispak, Meresuu Spa, Minimelts, Saku Lätte, OÜ Dada AD, Paekalda puhkekeskus, ABC king, Baia Decor, Aqva hotel & Spa, Bambona, SA Virumaa muuseumid, Tere AS, Intelligentne Grupp OÜ, OÜ Trilevik, Heli Künnapas kirjastus ja Million Mindset.

Lääne-Virumaa osaluskohvik on osa Eesti Noorteühenduste Liidu projektist "Euroopa Noortedialoog", mille elluviimist on toetanud Euroopa Komisjon Erasmus+ fondi vahenditest.

Lugupidamisega,

Maris Praats