Väike-Maarja vald tähistas aastapäeva meeleoluka kontserdi ja tunnustamisega

Väike-Maarja vald tähistas laupäeval, 14. detsembril  28. aastapäeva sellele pühendatud kontsertaktusega Kiltsi mõisas. Esinesid Kiltsi kooli lapsed, tunnustati valla kauneimaid kodusid ja ettevõtteid ning videokonkursi "Vaimu ja väega Väike-Maarja vald" parimaid ja anti tänukirju.

Väike-Maarja valla 2019. aasta kaunemaid kodusid ja ettevõtteid tunnustati järgmiselt:

Perekond Ivaski kodu Lammaskülas - perekond Ivaski koduaed on liigirikas, väga läbimõeldud taimevalikuga ja hea kujundusega koduaed. Rohked põõsaste ja lilledega istutusalad vahelduvad hooldatud muruga. Selles aias on leitud koht nii rododendronitele kui ka jõhvikatele. Iluaiast välja jääb ka liigirikas ilupuude ja -põõsaste haljasala.

Perekond Auna kodu Edru külas - perekond Auna aed on tõeline kollektsioonaed. Teelt selle taluni ei oska aimatagi, et ees ootab sellise rohkearvuline lilleaed. Selles aias on 100 sorti pojenge, üle 200 sordi flokse, 93 sorti roose, 187 sorti hostasid ja veel palju teisi taimi. Selle pere naises kiirgab  uskumatu armastus taimede vastu.

Korteriühistu Uus Elu Tamsalu mnt 4 Väike-Maarja alevikus - Tamsalu mnt 4 kortermaja on väga hästi hooldatud. Silma rõõmustab korras maja, hooldatud majaümbrus ja maja elanike kasutada olev aiamaa.

AS VIREEN Ebavere külas - AS VIREEN tootmisterritooriumi heakord on teinud läbi suure muutuse. Territooriumile on istutatud rohkelt ilupuid ja -põõsaid, roniroose ja vaatamist väärib territooriumi muruvaip. Sellise hooldustasemega murualasid on Väike-Maarja vallas vähe. Selle tootmisterritooriumi murust ei leia ühtegi võõrast murusse mittesobivat taime, muru on õigelt kõrguselt niidetud, niitmisjäägid kokku kogutud, vajadusel kastetud ning väetatud.

OÜ Vao Agro Vao külas - OÜ Vao Agro laudakompleks ja kogu territoorium on teinud läbi suure muutuse. Teritooriumil on korras hooned, hooldatud murualad ning territoorium piiratud nii kõrg- kui ka madalhaljastusega.

Anne Põldmaa ja Raivo Roomelti kodu Tammiku külas - Anne Põldmaa ja Raivo Roomelti koduaed on väga kauni asukohaga Tammiku järve kaldal. Korras hooned, avatud koduaed koos hoolitsetud köögiviljaaiaga rõõmustavad vaataja silma.

Triin Jürise ja Hannes Vainulti kodu Väike-Maarja alevikus - Triin Jürise ja Hannes Vainulti koduaed on kaasaegse kujundusega värvirikas, liigirikas aed, kus on rohkelt roosi sorte, hostasid ja muid püsikuid, mis on läbimõeldult paigutatud istutusaladele. See suhteliselt väike aed on püütud teha võimalikult hooldusvabaks, aias on leitud ruumi nii puhkealale kui ka mänguruum lastele.

Videokonkursi „Vaimu ja väega Väike-Maarja vald" parimaid tunnustati järgmiselt:

Vanusegrupi I-III klassi parim - Väike-Maarja Gümnaasiumi II klass, õpetaja Liis Türbsal. II klass võitis ühtlasi ka Grand Prix eripreemia.

Teise vanusegrupi (IV–VI klass) parimaks osutus Väike-Maarja Gümnaasiumi VI klass, õpetaja Helina Lükk.

Kolmanda vanusegrupi (VII – IX klass) parimateks osutusid ning pälvisid ühtlasi eripreemia originaalsuse eest Väike-Maarja Gümnaasiumi IX klassi poisid Oliver Tein, Romet Kroll ja Markus Masing. Nende õpetajaks on Anneli Kütt.

Neljanda vanusegrupi (X – XII klassi arvestuses) osutus parimaks Väike-Maarja Gümnaasiumi X klassi video, õpetajaks Merle Kiigemaa.

Väike-Maarja Vallavalitsuse tänukirjad omistati järgmiselt:

Diana Seepter- suure panuse eest Eesti maareformi edukal läbiviimisel ning tulemusliku töö eest valla reformimata maaüksuste kaardirakenduse täitmisel.

Tiia Kaselo - silmapaistvalt tulemusliku lastekaitsealase töö korraldamise eest Väike-Maarja vallas.

MTÜ Virumaa Tugiteenused. Ene Augasmägi - väga hea ja tulemusliku koostöö eest Väike-Maarja vallas tugiteenuste pakkumisel.

Anneli Mikiver - isikupäraste noorte toetamise ja suunamise ning päevakeskuse innovaatilise juhtimise eest.

Tiit Lipp - aktiivse ja avatud eluhoiaku ning märkimisväärse panuse eest Rakke päevakeskuse eestvedamisel.

Riina Gull, Eve Sarnet, Vallo Taar - kultuurielu pikaajalise edendamise ja eduka esinemise eest Eesti laulu- ja tantsu juubeliaastal.

Heino Tasa - missiooni- ja vastutustundega tehtud töö ja panuse eest Rakke laululava õnnetusejärgsetel koristustöödel.

Maris Praats - lennukate ideede elluviimise ja märkimisväärse panuse eest valla noorte kaasamisel ja eestvedamisel.

Leie Nõmmiste - Väike-Maarja valla avalikku ruumi lilleilu toomise ning südamega Rakke jäätmejaama rajamisse panustamise eest.

Kristel Kitsing - suure energia, pühendumise ning tugeva toe eest omavalitsuse poolt edastatava informatsiooni kokkupanemisel ja vallavalitsuse meeskonna koostöö hoidmisel.