« Tagasi

Seiklusorienteerumine toimub taaskord! 23 rada ja üle 240 kontrollpunkti

18. mai - 30. juuni toimub sarnaselt kahele eelmisele aastale seiklusorienteerumine, mis seekord laieneb Lääne-Virumaa maakonna piiridest väljapoole. Lisaks kõikidele Lääne-Viru kohalikele omavalitsustele on kaasatud ka Jõgeva, Põltsamaa, Põlva ja Võru vallad.

OLULISED VEEBILINGID:
VÕISTLUSE KODULEHT - https://mobo.osport.ee/eri/etov2020
MOBO äpp'i laadimine - http://mobo.osport.ee/app
REGISTREERIMISANKEET - https://mobo.osport.ee/eri/etov2020#regform

Mida pead tegema selleks, et võistluse osaleda?
1) lae alla MOBO2 äpp ja loo kasutaja (kui sul varem polnud)
2) täida ära REGISTREERIMISANKEET, et sinu kasutaja oleks seotud meie võistlusega ning osaleksid auhindade loosis
3) ALUSTA SEIKLEMIST!
NB! Meie võistlus on kinnine ja kaarte ei näita avalike radade loetelus. Meie võistluse leiad siis, kui sisestad võistluse koodi.
- ava nutiseadmes VÕISTLUS → Võistluse KOOD on " ETOV2020 "
- vali sobiv rada ja alusta liikumist
- igas punktis skaneeri QR kood, eduka löbimise korral tuleb KP number paramasse nurka rohelisele taustale
- kontrolli võistluse lehelt või MOBO äpist enda läbimist (MINU MOBO)
4) jaga enda muljed ja anna tagasisidet meie Facebooki lehel!

*****
Seiklusorienteerumise eesmärk on tunda rõõmu vabas õhus liikumisest.
Seiklusorienteerumise põhimõte on väga lihtne. Saad valida endale sobiva raja, tempo, liikumisvahendi, kaaslased ja päeva, millal liikuda soovid. Paljud rajad on läbitavad jalgrattaga,

Sellel aastal tervislikel kaalutlustel traditsiooniliste kompostrite ja trükiste/vihikute asemel kasutusele võetud mobiilse orienteerumise (MOBO) rakendus. MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise (püsi)radu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Seiklusorienteeruja valib ülesse seatud radadest (23 rada) endale sobivaima. Laeb alla MOBO2 rakenduse ning asub seiklema. Järgnevatel läbimistel on osaleja andmed juba andmebaasis olemas ning tuleb vaid valida rada, kus järgmisena seiklemist alustatakse.

MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet.

MOBO on sobiv kõigile, kes hindavad sportlikke eluviise ja on huvitatud tehnoloogiast. MOBO ei ole lihtsalt järjekordne mäng telefonis, vaid see pakub nii mõõdukat füüsilist koormust kui arendab orienteerumisoskusi. MOBO rada võib läbida üksi või koos sõpradega, endal sobival ajal ja viisil.

MOBO rakendus avanes 18. mail.