« Tagasi

Rakke kool pälvis presidendilt rohelise lipu

Täna toimus veebiülekanne Tartu Lotte Lasteaiast Rohelise Kooli programmi tunnustusüritusest, kus 33 Eesti õppeasutuse seas sai rohelise lipu ökomärgise ka Rakke kool.

Roheline lipp on rahvusvahelise keskkonnaharidusliku rohelise kooli programmi (ingliskeelse nimega Eco-Schools Global) väljaantav tunnustus, mida antakse haridusasutusele, kus järgitakse nii õppetöös, maja haldamisel kui asutuse tegevuse korraldamisel keskkonnahariduslikku strateegiat ja kaasatakse laste ja personali kõrval lapsevanemaidki.

„Neil ei ole kooliaias mitte peenrad, vaid lausa põld ja saagi koristamisest võtab osa terve koolipere," märgiti Rakke kooli tutvustuses.

Rohelise lipu ökomärgist saavad taotleda haridusasutused, mis on osalenud rohelise kooli programmis ühest kolme õppeaastani.

Sel aastal andis Eesti õppeasutustele rohelised lipud esimest korda, küll sümboolselt, üle president Kersti Kaljulaid. Erilise kevade tõttu toimus tunnustusüritus veebis ja selleks ajaks olid lipudki õppeasutustesse kohale jõudnud.

President Kersti Kaljulaid sõnas, et Rohelise Kooli märgis on tähtis, sest hoiab meie noored ühes inforuumis. „Noor põlvkond peab saama tööriistad, et seda planeeti päästa ja selleks on roheline programm," ütles ta oma sõnavõtus ja julgustas kõiki ettevõtmisega liituma.

Lipu kasutusõigus antakse kaheks aastaks, misjärel tuleb seda uuendada.