Teatejooks Tipust Topini läbib Väike-Maarja valda

MTÜ Seikluste Korraldamise Klubi korraldab 08-09.08 teatejooksu Tipust Topini, mille käigus kümneliikmelised võistkonnad jooksvad Suure-Munamäe tipust Pirita TOP`i juurde, läbides ka Väike-Maarja valda.

Vahetuspunktid on Rakke bussipeatuse, Äntu järvede teeotsas ja Väike-Maarja keskväljakul Lurichi kuju juures. Väike-Maarja vahetuspunktis on tegevus aktiivne 9. augusti öösel umbes 4:30-7:30.

Ürituse eesmärk on populariseerida ühekoos jooksmist ning tutvustada Eestmaa kaunemaid paiku. Tegemist ei ole võistlusega, vaid jooksurõõmu nautimisega.

Jooksul osaleb 50 kümneliikmelist tiimi, korraga jookseb igast tiimist üks liige, tiimid stardivad viie kaupa 15 minutilise vahega ehk liikumine toimub väga hajutatult. Jooksjad on kohustatud järgima liiklusseadust ning hämaral ajal kannavad nad neoonvärvides helkurveste ja pealampe. Vahetuspunktides on korraldajad, kes jälgivad jooksjate vahetust ning saateautode parkimist.