Beebisid ja nende vanemaid õnnitletakse turvalisel moel

Ajavahemikul mai 2019 kuni aprill 2020 Väike-Maarja vallas sündinud laste lusikapidu lükkus esialgu sügisesse, kuid viirusest tingitud terviseriske hinnates jätab vallavalitsus traditsioonilise õnnitlemise ära. Soojad tervitused koos kingitustega antakse peredele üle vallavalitsuses.

Tänavu ei korraldata Väike-Maarja vallas sündinud beebidele ja nende vanematele lusikapidu. Valla traditsioonilised kingitused pisikestele kodanikele – graveeritud hõbelusikas ja raamat – antakse kätte vallavalitsuse sotsiaalosakonnas.

Mullu sündis Väike-Maarja valda 65 beebit. Kõige viljakamad olid 2019. aasta mai ja august, mil mõlemal kalendrikuul nägi ilmavalgust koguni üheksa vallakodanikku.

Traditsiooniliselt toimub beebide lusikapidu, kus vald õnnitleb uusi ilmakodanikke pidulikul koosviibimisel, kord aastas emadepäeva paiku. Seoses Covid-19 viiruse levikuga ja sellest tulenevate soovituste või piirangutega lükati esialgu sügisesse. Hinnates hetkel võimalikke riske, siis sellel aastal traditsioonilist vastuvõttu omavalitsuse noorimatele kodanikele ei korraldata.

Vallamaja ja teeninduskeskuste ruumidesse tulles palume jälgida ohutusnõudeid: kanda võimalusel maski, desinfitseerida käed, hoida kaaskodanike ja ametnikega distantsi.

Graveeritud hõbelusikas ja raamat ootavad üleandmist omavalitsuse sotsiaalosakonna lastekaitsespetsialisti ruumis nr 102. Ette võib Tiia Kaelole helistada numbril 329 5762 või 5919 9725.

Kasva vaimu ja väega!