Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss toimub!

Konkursile registreerus 32 lauljat, kellest žürii valis eelvooru 25 osalejat. Noorte lauljate erialase taseme tõstmiseks ellu kutsutud konkursile said registreerida kõik 18-35 aastased lauljad, nii Eesti kodanikud kui ka Eestis alaliselt elavad ning õppivad välismaalased.

Konkursi ajakava:

26.11.2020 kl 12 – Eelvoor – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis (publik ei saa saali) 28.11.2020 kl 15 – I voor – Väike-Maarja Seltsimajas (publik saalis 2+2 reeglit järgides)

29.11.2020 kl 12 – II voor – Väike-Maarja Seltsimajas (publik saalis 2+2 reeglit järgides)

Kõikidest voorudest on võimalik publikul osa saada YouTube kanali kaudu.

OTSE-ülekande link on leitav:

Facebookis: https://www.facebook.com/VelloJyrnaKonkurss

Konkursi kodulehelt: https://muusikafestival.ee/

Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss leiab aset 26.-29. novembrini Väike-Maarja Muusikafestivali raames. Soovist edasi kanda Vello Jürna mälestust sündis tema 50. sünniaastapäeval, 2009. aastal Väike-Maarja Muusikafestival, mis hoiab läbivalt klassikalist joont. Festivali raames on 2009. ja 2013. aastal toimunud Vello Jürnale pühendatud vokalistide konkursid, mille eestvedajaks oli muusikute fond PLMF. 2017. aastal toimus konkurss Tallinnas. Tänavu toimub konkurss taas Vello Jürna kodukohas Väike-Maarjas. Sündmust korraldavad Väike-Maarja Muusikaselts ja Opera Veto koostöös Vello Jürna perekonna ning Väike-Maarja Vallavalitsusega.

Lauljaid hindab kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii:

Karmen Puis (žürii esinaine) on „Vanemuise" teatri solist aastast 1997 ning on H. Elleri nimelise Tartu muusikakooli lauluosakonna õpetaja.

Toomas Kaldaru on alates 2001. aastast Roomas elav pianist ja vocal coach.

Kalle Kanttila on ooperilauljate ja dirigentide agentuuri International Opera Artists ehk IOA asutaja.

Lauljaid saadavad pianistid Helin Kapten (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saateklassi professor ja kammermuusika osakonna juhataja) ja Maarja Plink (Soome Rahvusooperi repetiitor, Sibeliuse Akadeemia lauluosakonna pianist).

Vokalistide konkursi üks korraldajaid, Aule Urb (Opera Veto): "Kui Opera Veto ja Väike-Maarja Muusikaselts otsustasid ühiselt korraldada Vello Jürna nimelist vokalistide konkurssi, oli meie suurimaks eesmärgiks meelitada osalema võimalikult palju lauljaid. Ja selle eesmärgi me ka saavutasime – konkursile registreerus rekordiline arv lauljaid. Kuigi koroona on mõjutanud nii meie osavõtjate kui ka žürii koosseisu, oleme olnud paindlikud ja trotsinud katsmusi. Peale haigusi, eneseisolatsioone ja muid muresid on meil siiski väärikas žürii ja 18 lauljat, kes ei jõua ära oodata, et saaks juba laulda."

Tänavuse, XII Väike-Maarja Muusikafestivali toetajad on Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Leader-programm, Kultuuriministeeriumi regionaalsete kultuuritegevuste programm, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Väike-Maarja vald ja eraannetajad.

Lisainfo: Marju Metsman, Väike-Maarja Muusikaselts, tel 526 3831, vmuusikafestival@gmail.com Aule Urb, Opera Veto, tel 5563 9652, aule.urb@gmail.com

Koduleht: https://muusikafestival.ee/

Facebook: facebook.com/VelloJyrnaKonkurss