« Tagasi

Rakke rammunaine asetas aastale ilusa punkti

Raskejõustiklane Helena Veelmaa tegi läinud laupäeval eduka etteaste Kilingi-Nõmmel korraldatud Eesti meistrivõistlustel varustusega jõutõstmises.

 

Treener Kalev Arbuse juhendamisel harjutav rakkelane saavutas absoluutarvestuses pronksmedali ning võitis väiksema kulla enda kaaluklassis, kuni 84 kilogrammi kaaluvate naiste konkurentsis. Seejuures riputati talle kirkaim autasu kaela korralike isiklike rekorditega.

 

73 kilogrammi kaaluv Veelmaa tegi küki 177,5-kilose kangiga, ületades varasema isikliku tipptulemuse kahe ja poole kilogrammiga. Täpselt sama palju paranes rinnalt surumise rekord, mis on nüüdsest 102,5 kilogrammi. Ühe katse tegi ta samuti 107 kilo kaaluva kangiga, kuid see raskus jäi esialgu veel alistamatuks. "Võtsin liiga suure ampsu," tunnistas Helena Veelmaa.

 

Jõutõmbe sooritas tänavu Lääne-Virumaa aasta naissportlaseks kandideeriv Helena Veelmaa 190-kilose kangiga (eelmine rekord 185,5 kg). 25-aastase sportlase kogusummaks kujunes samuti uus rekord - 470 kilogrammi.

 

Märkimist väärib, et kui absoluutklassi kaks paremat naist Karmen Kaljula ja Liisa Peri tegid oma tulemused tugivarustusega, siis Helena Veelmaa ilma. "Selle võrra oli lihtsam pingutada, et mõtlesin – nüüd on hooaeg läbi ja see on viimane võistlus. Seetõttu saingi endast maksimumi anda ning püstitada igal alal uue isikliku rekordi. Panin kõik mängu, mis mul oli, sest kaotada polnud enam midagi," rääkis rakkelane.

 

Tema sõnul kujunes ettevalmistusaeg jõuprooviks minimaalseks, sest kui tavaliselt on jõutõstjatel poole aasta jooksul kavas üks kuni kaks võistlust, siis tänavusel erakordsel aastal planeeriti nelja kuu sisse suisa neli mõõduvõttu.

 

Lõppevat aastat jäävad Helena Veelmaale meenutama Eesti meistritiitel klassikalises jõutõstmises nii absoluutarvestuses kui ka oma kaaluklassis, samuti üliõpilaste meistrikuld lamades surumises. Lisaks krooniti ta aasta alguses Prantsusmaal Merignacis tudengite Euroopa karikavõistluste absoluutarvestuse ja ühtlasi ka kaaluklassi võitjaks.

 

Üks oluline jõuproov, sügisel Kundas toimuma pidanud riigi esivõistlused klassikalises jõutõstmises, jäi koroonaviiruse järsu leviku tõttu paraku sel aastal pidamata.

 

Helena Veelmaa sõnul möödub aasta lõpp jõusaali asemel nüüd rohkem perega aega veetes ja looduses liikudes, sest lisaks füüsilisele jõule tuleb tuleviku tarbeks ammutada samamoodi vaimuenergiat. "Edasiste võistluste osas valitseb pigem suur segadus. Kalender on veel lahtine. Kui, siis saab võib-olla märtsi lõpus jälle võistlema hakata. Kõik sõltub sellest, milliseks olukord kujuneb," kõneles ta.

 

Väike-Maarja valla üks edukamaid sporditegijaid tähendas veel, et talle valmistab rõõmu kodukandi rahva meeldiv tagasiside. "Olen saanud innustavaid kirju ja sõnumeid inimestelt, kellelt otseselt ei oskaks oodatagi. Nad ütlevad, et ise küll ei tee sporti, aga uhkust tunnevad küll, sest ikkagi omakandi tüdruk," rääkis rammunaine.