« Tagasi

Vabadussõjas langenuid mälestati Simunas ja Väike-Maarjas

Vabariigi aastapäeva puhul asetati täna pärjad Vabadussõja ausambale Väike-Maarjas ja vabadussambale Simunas. Lauldi hümni, samba jalamile asetati lilli ja süüdati küünlaid.

Väike-Maarjas tervitas kohaletulnuid EELK Väike-Maarja koguduse diakon Juhan Rumm ning nentis, et üha vähemaks jääb neid, kes on sündinud Eesti Vabariigi tekkimisega samal aastal. „Inimene on kaduv, riik aga on loodud kestma," sõnas ta.

Poisikeseeas olevat 103-aastast riiki võib aga väiksemgi väline mõjutus ning sisemine protsess kõigutada. „On vaja paljude tublide ja tarkade inimeste panust, kui mitte öelda kogu rahva panust, et hoida oma riiki," sedastas Rumm.

Seejärel pöördus rahva poole kõnega vallavanem Indrek Kesküla, meenutades esmalt Käru külas sündinud Eesti riigi iseseisvusmõtte algteksti koostajat, riigivanem Juhan Kukke ja tema kodutalu, mille hoovi ehib Simuna muinsuskaitse seltsi poolt avatud mälestusplaat.

„Tore, et meie koolides on õpilased ja õpetajad, kes Juhan Kuke teemal on aidanud kaasa nii tänapäevase videomaterjali kui ka raamatu sünnile, on väärikalt hoidnud elus Juhan Kuke väärtuseid," tänas vallavanem.

Ta tunnistas, et Eesti Vabariik ei saa tõenäoliselt kunagi lõplikult valmis, sest üha uued väljakutsed vajavad energiat ja loovust parima arengutee valikuks.

„Iseseisvuspäev annab igaühele võimaluse mõtiskleda väärtustest, mida tähendab elu vabas ja demokraatlikus riigis. Mida tähendab põlvkondade sidusus ja vastutus ja kuidas toimida uute väljakutsete tuultes," rääkis Kesküla ja innustas Eesti riiki hoidma, sest vabadus on seda väärt.

24. veebruaril tähistab Eesti rahvas Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva. 24. veebruar on meie iseseisvuspäev ja Eesti rahva ühine sünnipäev, mida tähistatakse pidulikult oma kodudes ja ühistel üritustel.