« Tagasi

Vabariigi terviseks stardib Maarjamaa matk ja tunnustatakse tublisid tegijaid

Vabariigi aastapäeval tehakse kell 13.00 Väike-Maarja keskväljakul teatavaks ja saavad tunnustuse Väike-Maarja mulluse aasta teo nimetuse kandja ja parimad sporditegijad. Üle antakse ka uute ja vallakodanike vahel loositud tänupreemiad ning matkatakse nii jalgsi- kui ka suuskatega.

Tunnustamisele järgneb keskväljakult alguse saav pea kümnekilomeetrine Maarjamaa matk. Matkatee viib mööda Ebavere külas olevast Pitka kodukohast ja samuti päästekooli harjutusväljakust, kus päästjad ja naiskodukaitsjad korraldavad matkalistele mõned ohutusalased ülesanded. Pere pisematega matkajatele anname teada, et vahepeatusesse päästekooli harjutusväljakule pääseb ka autoga. Seega ei pea matka ette võtma täies pikkuses.

Matk lõpeb Väike-Maarja muuseumis, kus saab uudistada Eesti tuletõrjemuuseumi rändnäitust. Välitelgis pakutakse aastapäevale kohaselt kiluvõileibu ja kooki-kohvi.

Eesti Terviseradade aktsiooni "Vabariigi terviseks!" raames korraldatakse Rakkes Edru voorel aga kümnekilomeetrine suusamatk, millele suundutakse 24. veebruaril kell 12 laululava tee algusest.