Rakveres saab nädalavahetusel vaktsineerida kolmes kohas

Sel nädavahetusel saavad 65-aastased ja vanemad inimesed, samuti nooremad riskirühma kuuluvad inimesed lasta end Rakveres COVID-19 haiguse vastu vaktsineerida. Vaktsineerimisi viiakse AstraZeneca vaktsiiniga läbi kolmes kohas:

• Rakvere polikliinikus (Tuleviku tn 1)
  • Aqva Spa konverentsikeskuses (Parkali 4)
  • Turu plats 3 Rakvere (Turu plats 3)

Vaktsineerimine toimub läbi eelregistreerimise: aega saab broneerida läbi üleriigilise digiregistratuuri sisenedes www.digilugu.ee.

Need inimesed, kelle jaoks elektrooniline registreerumine tundub keeruline või PIN-koodid pole käepärast, võivad broneerida:

• helistades Rakvere Haigla registratuuri 322 9780 (tööpäevadel 7.30 -16.00).
  • helistades Confido Meditsiinikeskusesse alates 1. aprilli hommikul kella 8st: eesti keeles 6007775 ja vene keeles 6007774.
  • S Silmarõõm OÜ alustab vaktsineerimist juba 01. aprillil, registreeruda saab läbi üleriigilise digiregistratuuri vōi 6380003.

Kutsume üles inimesi kasutama võimalust ja olema aktiivsed ennast vaktsineerimisele registreerima. Vaktsineerides saame kaitsta ennast ja teisi, hoida ära tervishoiusüsteemi ülekoormust ning liikuda järk-järgult tagasi meile seni harjumuspärase elukorralduse juurde.

Vaktsineerimisaja broneerimise võimalus on digiregistratuuris avatud kõigile 1956. aastal ja varem sündinud inimestele ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvatele inimestele. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva. COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.

PS! Samal ajal jätkub 65-aastate ja vanemate inimeste vaktsineerimine ka perearstide juures. On hästi oluline, et ei tekiks nn topelt registreeringuid ja üks inimene ei paneks ennast samal ajal kirja perearsti juurde ja lausvaktsineerimisele. Nii aitame säästa vaktsiinidoose ja lihtsustada vaktsineerimise koordineerimist.

Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis on leitav: vaktsineeri.ee, korduma kippuvad küsimused: kkk.kriis.ee/et Koroonakriisi kohta saab küsimusi esitada riigiinfo telefonile 1247.

Üldiste küsimustega saab tööpäevadel pöörduda haigekassa infotelefonile 669 6630. Tervisega seotud küsimuste korral aitab perearstide nõuandeliin 1220.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimisele?

• Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (digiregistratuur.ee või digilugu.ee). Tuvasta end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis näed pärast sisselogimist avalehel sellekohast teavitust.
  • Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsingu vaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  • Seejärel saad endale sobiva aja valida ja broneerida.
  • Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teavita vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu vaktsineerimisele kokku lepitud ajal kohale minna.