Rakke postiautomaat saab laienduse

Seoses eriti aktiivse pakiliiklusega Rakkes laiendab Omniva täna postiautomaadi suuremaks. Rakke postiautomaadi laiendamistöid tehakse 31. märtsil alates kella 09:30-st kuni 10:30-ni ning sel ajal on automaat klientidele ajutiselt suletud.  Pärast lisakappide paigaldamist on automaadid taas kohe kasutatavad. Kõik kliendid, kelle pakid on laiendamistööde eel automaadis, saavad laiendustööde kohta ka SMS-teate oma telefonile.

Kaksteist postiautomaati on Eesti inimestele olnud kasutamiseks avatud nüüd paar kuud ning populaarsemad neist täitusid 100%-liselt juba esimestel nädalatel. Esimese sammuna saab postiautomaadist kätte saada e-poodidest tellitud kaupa – valides kauba kättesaamiskohaks sobiva postiautomaadi. Nagu juba tuttava pakiautomaadi puhulgi, tuleb paki automaati saabumisel kliendile sõnum uksekoodiga. Kood tuleb sisestada automaadi klahvistikul ja nii saabki klient oma paki kodu lähedalt mugavalt kätte. Automaat on kasutatav 24 tundi päevas seitsmel päeval nädalas. Samuti võimaldavad automaadid kohalikel ettevõtjatel ja asutustel pakkuda kontaktivabalt erinevaid ringlusteenuseid nagu näiteks kingaparandus või raamatulaenutus.

Postiautomaatide pilootprojekti raames paigaldati Eestisse 12 automaati, neist viis Lääneranna valda Virtsu, Varbla, Koonga, Kõmsi ja Lõpe asulatesse. Ülejäänud seitse automaati paigaldati Tõstamaa, Veriora, Kolga-Jaani, Võhma, Rakke, Roobuka, ja Luunja asulatesse. Kõigis asukohades testib ettevõtte teenuste osutamist, et õppida koos omavalitsuse ja ettevõtjatega, mida inimesed tegelikult vajavad.