« Tagasi

Päästjad kustutasid nädalavahetusel Väike-Maarja vallas kaks maastikupõlengut

17. aprillil kell 11.02 sai Häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Vorsti külas on süttinud pinnas. Teataja püüdis ise põlengut kustutada, kuid vajas siiski ka päästjate abi. Kohale saabunud päästjad kustutasid umbes 2000 ruutmeetrit kulu. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lõkkest. 

18. aprillil kell 11.28 kiirustasid päästjad Väike-Maarja valda Simuna alevikku, kus oli süttinud kulu. Päästjad likvideerisid kella 12.01-ks umbes poole hektari suuruse kulupõlengu. Esialgsetel andmetel oli trimmerdatud vana kulu, mis korjati kokku ja pandi põlema. Kahjuks süttis selle tagajärjel kogu põld.

Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud. Tuld tohib teha vaid tuulevaikse ilmaga ning hoolikalt tuleb jälgida, et sädemed ei lendaks kergesti süttivatele materjalidele. Lõkkekohta valides on oluline arvestada, et see oleks hoonetest ja metsast ohutus kauguses.

Ohutu lõkke tegemise põhitõed:

•             Lõkke tegemisel veendu, et lõkkekoht on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ning tule tegemisega ei kaasne tuleohtu loodusele.

•             Lõket tee vaid tuulevaikse ilmaga. Tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsale või põlevmaterjalile.

•             Koduaia lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit

•             Lõkke tegemisel hoia käepärast tulekustutusvahend (näiteks ämber veega, tulekustuti vm).

•             Enne lõkkekohast lahkumist veendu, et lõke oleks täielikult kustunud.

 

Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab riigiinfotelefonilt 1247 või SIIT.