EAS avab uue toetuse loomeettevõtetele

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab 31. mail loomeettevõtete arenguplaani elluviimise toetuse. Toetatakse uuenduslike lahenduste väljatöötamist ja rakendamist, samuti toodete, teenuste, tehnoloogiate ning protsesside ja personali arendamist.

EASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on toetus mõeldud ambitsioonikatele loomevaldkonna ettevõtetele. „Kui seni on EAS pakkunud loomemajanduse valdkonnas tuge eelkõige eksportimisel, siis uus toetus võimaldab tegeleda nii tootearenduse kui ka ärimudeli uuendamisega," ütles Harjo. Tema sõnul on kriis ka loomeettevõtteid tugevalt mõjutanud ning arenguplaani toetus on hea võimalus oma ettevõtte pikemaajalisem arenguplaan läbi mõelda, et uutele oludele kohandatud teenuste ja toodetega konkurentsivõimelisemalt turule tulla.

Enne taotluse esitamist peavad taotlejad läbima eelnõustamise, mille tulemusena valmib EASi poolt heakskiidetud arenguplaan, mis on ka taotlemise eelduseks. Arenguplaan sisaldab kõiki ettevõtte terviklikku arengut mõjutavaid tegevusi ja eesmärke. Toetuse suurus ettevõtte kohta on kuni 75 000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 25%.

Toetust taotlev ettevõte peab olema tegutsenud vähemalt kolm aastat ja aastane müügitulu loomemajanduse valdkondade tegevustest peab olema vähemalt 200 000 eurot, millest ekspordi müügitulu vähemalt 20 000 eurot. Lisaks peab taotluse esitamise ajal ettevõttes töötama vähemalt kaks inimest.

Taotlusvooru eelarve on 1 000 000 eurot. Täpsem teave taotlemise ja tingimuste kohta: www.eas.ee/teenus/loomemajanduse-arenguplaan/

EAS kutsub kõiki loomemajanduse valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid 26.mail kell 10.00 Teamsi vahendusel toimuvale infoseminarile, kus saab täpsemat infot toetuse tingimuste ja taotlemise kohta. Registreerimine on avatud siin: www.eas.ee/events/infoseminar-loomeettevotete-arenguplaani-elluviimise-toetuse-kohta/

Meedet rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.