Väike-Maarja vallas avab uksed Eesti esimene kombuchatalu

Laupäeval, 24. juulil avab Lääne-Virumaal Kivimurru talus uksed Eesti esimene kombuchatalu.

Nii nagu siidritalus tehakse siidrit, valmib Lääne-Virumaal Kivimurru talus hetkel 12 teeseene abil maitsev teeseenejook. Perenaine Liis Järvamägi ise nimetab seda huvitavast hobist välja kujunenud ettevõtluseks, mis on palju rohkemat kui ainult toidutootmine. Teeseentega on ta tegelenud juba kolm aastat ning viimase aasta jooksul on loodud bränd Juku Pere Kombucha ning ehitatud veebileht kivimurru.ee.

Perenaise Liisi sõnul on väga paljudel inimestel oma suhe teeseenega, sest paljudel on see endal või vanematel kunagi kodus olnud. Kahjuks on paljud kogemused ka ebameeldivad ja seda soovibki kombuchatalu perenaine oma joogi tutvustamisega ümber lükata. Teeseenejook võib olla õigesti valmistades väga maitsev, janu kustutav ja ka kasulik. "Ma olen juba praegu nii palju inimesi imestama pannud, et kuidas kombucha saab nii hea olla. Ma olen kindel, et muudan veel paljude arvamust teeseentest ja sellega valmistatavast joogist. Eriti nende puhul, kes on proovinud kauplustel müügis olevaid kombuchajooke," lausus Liis Järvamägi.

Talu osaleb esimest korda ka Avatud Talude Päeval, kus kõik huvilised saavad näha, kuidas teeseenejooki valmistatakse, maitsestatakse ja villitakse. Lisaks saab omale valmis jooke kaasa osta ning kiirematele on ka mõned seenekesed kõrvale pandud, millega ise kodus kombuchat valmistama hakata saab.

Kivimurru talu Väike-Maarja vallas Raigu külas ei ole ainult tootmisega tegelev. Seal saab käia ka joogat tegemas ning loodust nautimas. Liis Järvamägi on hetkel läbimas ka joogaõpetaja koolitust ning visioon ongi talust luua koht puhkelaagrite ja ürituste korraldamiseks.

Kivimurru avamise üritus toimub 24. juulil kell 13.00 ning talu on avatud nii laupäeval kui pühapäeval. Täpsema info, asukoha ja päevakava leiab www.kivimurru.ee.

Osaühing Vinkymon Väike-Maarja lähedal Ärinal on Avatud Talude Päeval laupäeval ja pühapäeval välja pannud põllumajandustehnika näituse, igal tunnil on ringkäik talu maadel, lapsed saavad poniga jalutada ja ratsutada, traktorite ja ATV-dega saab lõbusõitu teha.