Orelipooltund Väike-Maarja kirikus

Esitusele tuleb valik klassikalist romantilist muusikat. Alustuseks laulab tenor Indrek Jurtšenko armastatud ja tuntud laule ning aariaid, kontserdi teine pool on pühendatud orelimuusikale.

KÜLLI ERIKSON on kunstiajaloolane, organist ja oreliekspert, MA. Oreli- ja kirikumuusika alaseid õpinguid alustas ta 1998. aastal EELK Kirikumuusikakoolis ning EELK UI Kirikumuusika osakonnas orelikunstnik Rolf Uusväli käe all. Õpinguid jätkas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kirikumuusika erialal prof. Andres Uibo oreliklassis ning prof. Ants Sootsi koorijuhtimisklassis. Muusika-alased õpingud viis Külli Erikson lõpule Lõuna-Saksamaal Trossingeni Riiklikus Muusikakõrgkoolis magistrikursusel OrganExpert, õppides ka vahetusüliõpilasena Rootsis Göteborgi Ülikooli oreliuurimise instituudi GOArt juures ning itaalia orelimuusika ja ajalooliste orelite interpretatsiooni Roomas Tor Vergata Ülikooli juures. Magistrikraadi kaitses Külli Erikson 2010. aastal Karlsruhes oreliekspertiisi erialal, töö teemaks "Walckeri orelid Eestis". Esimesel erialal on ta lõpetanud Tartu Ülikooli ja kaitsnud magistrikraadi vanausuliste ikoonimaali ajaloost.

Interpreedina on Külli Erikson mänginud orelikontserte ning saatnud kontsertidel lauljaid, instrumentaliste ning koore alates 1999. aastast. Külli Eriksonil töötab EELK Kadrina, Ilumäe ja Käsmu koguduste organistina. Lisaks sellele on ta tegev vabakutselise orelivaldkonna konsultandi, oreliuurija ja kunstiajaloolasena, töötab vastavalt võimalustele orelite hooldus- ning restaureerimistöödel, juhib Kadrina Katariina kiriku ajaloolise oreli restaureerimiseks ellu kutsutud Kadrina Kiriku Oreli Sihtasutust ning korraldab Kadrina kirikus suvekontserte.

INDREK JURTŠENKO on mees mitme ametiga, kes alustas muusikaõpinguid  Eesti Muusikaakadeemia laulu-ettevalmistus-osakonnas 1993 ning õppis ooperilaulu erialal 1995-2001, MA. Lisaks on ta õppinud näitlemise ja lavastamise aluseid stuudios "Alter Ego" ja Vene Akadeemilises Teatristuudios Tallinnas ning täiendanud end spordi, kultuuri ja noorsootöö valdkonnas ja erinevatel meeskonnakoolitustel. On laulnud palju erinevates projektides professionaalse lauljana nii kooris kui ka solistina, teatris Estonia ja Vanemuine, ka Soomes, Saksamaal, USA-s, Prantsusmaal, Slovakkias, Itaalias, Rootsis, Taanis jne. Töötanud kooriartistina teatris „Estonia", Eesti Rahvusmeeskooris ja Savonlinna Ooperifestivali kooris, 15 aastat kodukandi kultuurispetsialistina Tapa Vallavalitsuses. Oli Tapa valla laulustuudio rajaja ja lauluõpetaja. Praegu teenib leiba Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna Viru maleva teavitusspetsialistina.

Lisaks sellele kõigele on ta aegade jooksul olnud ka erinevate festivalide ellukutsuja ja peakorraldaja, sh Tapa Vorstifestival, Priit Pärna animafilmifestival PPAFF ning filmifestival "Kino maale".