« Tagasi

Väike-Maarja kiriku peidetud pärand

Muinsuskaitseamet kutsub kaasa lööma 9.-12. septembrini toimuvatel muinsuskaitsepäevadel katusteemaga "Peidus pärand". 9. septembril kell 14.00 tutvustab Väike-Maarja kiriku kunstimälestisi ning jagab teadmisi varade hoidmise ja hooldamise kohta Kadri Tael Muinsuskaitseametist.

Teabepäeva algab kirikust, kus vaadatakse kunstimälestisi, mis on seal pidevalt nähtaval, kuid mida võibolla alati ei oska märgata. Seejärel suundutakse pastoraati, kus tehakse tutvust nende esemetega, mis igapäevaselt nähtavad ei ole. Järgneb vabas vormis vestlus kohvilauas.

Oodatud on kõik kunsti-, pärandi- ja koduloohuvilised ning lihtsalt teadmishimulised inimesed.

Muinsuskaitsepäevad on kord aastas üle kogu Eesti toimuv festival, millega tutvustatakse meid igapäevaselt ümbritsevat rikast ja mitmekesist kultuuripärandit. Ühe nädalavahetuse jooksul on avatud majad ja mälupaigad, toimuvad ekskursioonid ja töötoad ning palju muud huvitavat kodukandi pärandi ja ajaloo tutvustamiseks ja mõistmiseks. Kõik sündmused toimuvad kohalike inimeste eestvedamisel.

Ürituste korraldamisel tuleb järgida valitsuse antud juhiseid COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks, mille kohta kõige värskema info leiab lehelt kriis.ee

Lisainfo: Kadri Lepik, 523 6582