Väike-Maarja päästekomando mehi tabab medalisadu

Täna, 24. septembril tunnustab Päästeamet 120 inimest, kes on panustanud siseturvalisusse. Elupäästja medali saavad kuus Väike-Maarja päästekomando elupäästjat, kokku on Väike-Maarja päästekomandost tunnustatud sel aastal lausa kaheksat meest 21st.

21. juunil 2020. aastal kell 15.40 sai Väike-Maarja päästekomando väljakutse Väike-Maarja valda Pudivere külla. Häirekeskusesse tuli kõne meesterahvalt, kes oma kodutalu asukohta vaatama minnes oli kukkunud kõrge rohuga varjatud kaevu. Kaevu sügavus oli ligi 20 meetrit. Kukkudes murdis mees pahkluu, õnneks ei kaotanud teadvust. Kannatanu õnneks oli kaev kuiv ja seal oli piisavalt hapniku. Sellisest sügavusest oli telefonilevi tugevalt häiritud, mistõttu oli kontakti saamine raskendatud ja tegi ka keerulisemaks sündmuskoha leidmise.

Väike-Maarja päästemeeskonnal õnnestus neis keerulistes oludes inimese elu päästa ning selle eest saavad Elupäästja Medali II klassi aumärgi Rajar Riispere, Elupäästja Medali III klassi aumärgi Janar Moorits, Kert Jurtom ja Rait Vill.

6 . jaanuaril 2021. aastal kell 20.50 sai Väike-Maarja päästekomando väljakutse 2-korruselisse kortermajja Väike-Maarja alevikus Pikal tänaval. Häirekeskusesse tuli antud aadressilt teade korterisse levinud suitsust ja kärsahaisust, mille peale rakendus tööle suitsuandur. Teataja oli sama maja 2. korruse elanik. Olukorda uurima minnes nägi kodanik 1. korruse korteri aknast korteris leeke. Korteriomanik leiti pikali  leekides voodist. Kannatanu toodi põlevast korterist välja ja kuni kiirabi saabumiseni osutati talle esmaabi. Naisterahvas oli saanud põletushaavu ja oli teadvusetu. Lisaks naisterahvale päästeti põlevast korterist kaks kassi.

Väike-Maarja päästemeeskonna elupäästva tegutsemise eest saavad Elupäästja Medali II klassi aumärgi Margus Salla ja Elupäästja Medali III klassi aumärgi Peeter Ilves.

Päästeteenistuse aumärgi hõbedaste tammelehtedega on tänavu saanud ka Väike-Maarja päästekomando meeskonnavanem Heikki Laar. Heiki on Väike-Maarja päästekomandos töötanud aastast 2004 ja oma tööülesannetesse suhtub ta äärmiselt kohusetundlikult. Teda iseloomustab sõbralik käitumine ja hea läbisaamine kolleegidega ning ta tuleb hästi toime nii rutiinse igapäevatööga kui ka erakorraliste ja kriitiliste olukordade lahendamisega, säilitades rahu ja  enesevalitsuse. Lisaks on Heikki suurepärane ennetustöö tegija, oma tegevustega on ta aidanud  kaasa elanikkonnas ohutuskultuuri kujunemisele.

Päästeameti teenetemedali hõbedaste tammelehtedega sai sel aastal ka Väike-Maarja päästekomandost Arvo Metsaru, kes olnud kohusetundlik, motiveeritud ja sihikindel töötaja oma esimesest tööpäevast 2000. aastast alates. Pika karjääri jooksul on ta näidanud ennast inimesena, kellele võib alati loota ning kes teeb oma tööd kohusetunde ja põhjalikkusega. Arvo on olnud usaldusväärne  töötaja, kes austab meeskonnatööd, ühise eesmärgi nimel tegutsemist ja omavaheliste heade suhete hoidmist. Tema jaoks on tähtis kogukonna heaolu, selle tõstmiseks on ta panustanud läbi ennetustegevuste.

Foto: Väike-Maarja päästekomando mehed (ülevalt vasakult) Margus Salla, Kert Jurtom, (alt vasakult) ja Peeter Ilves. Fotol ka Hillar Vill, kelle poeg Rait saab seekord tunnustuse osaliseks. Foto Kristel Kitsing