Vallavalitsuse ja allasutuste töökorraldus

Oleme COVID-19 suhtarvude võrdluses Eesti omavalitsuste hulgas liikunud neljandale kohale (06.10.2021). Ainult paar nädalat tagasi (14.09) olime Eesti omavalitsuste seas viimased ehk meil oli 0 inimest, kes olid andnud COVID-19 positiivse proovi.

Väike-Maarja valla suhtarv (seis 06.10) 100 000 elaniku kohta on 1073. Viimase 7 päeva  (seis 06.10) jooksul on meie vallas lisandunud kokku 63 positiivse COVID-19 testiga elanikku.

Soovitame:

1. Kõige olulisem: Haigustunnustega väldi kindlasti rahvarikkaid kohti. Pea kindlasti kinni eneseisolatsiooni nõuetest otsekontakti puhul.
  2. Mõtle rahulikult läbi, kas on võimalik oma kontakte võõraste inimestega vähendada.
  3. Toidukaupluses hoia distantsi, desinfitseeri käsi ja kanna maski. Võimalusel telli toidu- ja esmatarbekaubad kulleriga koju. Kui Sa veel ei ole vaktsineeritud, siis palun leia see võimalus, broneerides aeg patsiendiportaalis digilugu.ee.
  4. Liikumine värskes õhus on igati mõistlik (näiteks: jalutamine, jooks, kepikõnd või perega discgolfi mängimine)
  5. Juhul kui tunned end haigena, siis soovitame suhelda telefoni teel oma perearstiga või teha endale kiirtest (näiteks palu tuttaval külastada kohalikku apteeki ja osta Sulle kiirtest).

Valla allasutused

• Vallavalitsus. Väike-Maarja vallavalitsuse teenistujad (kellel tööülesanded võimaldavad) on kodukontoris kuni 14.10.2021. Koroonaviiruse leviku tõttu tuleb ametnikega kohtumiseks vastuvõtuaeg eelnevalt kokku leppida. Soovitame suhelda lahendamist vajavates küsimustes telefoni või e-posti teel. Juhul kui on eelnevalt aeg kokkulepitud, siis palume Väike-Maarja vallamajja või teenuskeskusesse tulles kanda maski (palun pööra alati tähelepanu ka mujal liikudes maski korrektsele kandmisele), desinfitseerida käsi, hoiduda kontaktpindade puutumisest ning hoida vähemalt kahemeetrist distantsi!
  • Üldhariduskoolid töötavad. Lapsevanemate ja külaliste sisenemine kooli hoonetesse on reeglina keelatud. Õpilasi, kellel on köha või nohu või muud haigustunnused, kooli ei lubata. Huvitegevuse läbiviimisel tuleb lähtuda ning kinni pidada Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutest.
  • Lasteaiad töötavad. Lapsevanemate sisenemine lasteasutusse on reeglina keelatud. Lapse üleandmine lasteasutuse töötajale toimub lapse ainult ühe vanema poolt lasteasutuse õuealal. Lapsi, kellel on köha või nohu või muud  haigustunnused, lasteasutusse vastu ei võeta. Lapsevanem lahkub lasteasutuse territooriumilt koheselt pärast lapse üleandmist ja vastuvõtmist. Huvitegevuse läbiviimisel tuleb lähtuda ning kinni pidada Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutest.
  • Muusikakool töötab. Lapsevanemate ja külaliste sisenemine kooli hoonetesse on reeglina keelatud. Õpilasi, kellel on köha või nohu või muud haigustunnused, kooli ei lubata. Huvitegevuse läbiviimisel tuleb lähtuda ning kinni pidada Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutest.
  • Noortekeskus töötab. Ruumide väljarentimine üritusteks ei toimu. Huvitegevuse läbiviimisel tuleb lähtuda ning kinni pidada Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutest.
  • Väike-Maarja seltsimaja, Simuna rahvamaja ruumides lähiajal suurüritusi ei toimu.
  • Sporditegevus toimub soovitavalt värskes õhus ja siseruumides hajutatult.
  • Raamatukogude lugemissaalid ja avalikud interneti punktid on avatud.
  • Muuseum on avatud. Sissepääs ainult vaktsineerimise  või läbipõdemise tõendiga.
  • Väike-Maarja hooldekodus. Lähedased saavad klientidele helistada ja kirjutada, praktiseeritakse ka videosilla abil kohtumisi. Lähedaste külastamine on lubatud ainult eritingimustel humaansetel eesmärkidel. Selleks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida hooldekodu personaliga. Pakke saab jätkuvalt saata posti teel, lähedastel palutakse pakke ise mitte tuua.
  • Tammiku hooldekodus. Lähedased saavad klientidele helistada ja kirjutada, praktiseeritakse ka videosilla abil kohtumisi. Lähedaste külastamine on lubatud ainult eritingimustel humaansetel eesmärkidel. Selleks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida hooldekodu personaliga. Pakke saab jätkuvalt saata posti teel, lähedastel palutakse pakke ise mitte tuua.
  • Päevakeskus on avatud.
  • Rakke saun on suletud alates 08.10 kuni 24.10.
  • Väike-Maarja saun on suletud alates 10.10 kuni 24.10.