Väike-Maarja laskurid kullasäras

Klubi Väike-Maarja LaSK noorlaskurid osalesid 20. ja 21. novembril Põlvas Eesti noorte meistrivõistlustel B-vanusegrupile st kuni 16. aastastele. Osalesid kolm 15 a tütarlast: Kati-Ly Randviir, Ketlin Veia ja Pilleriin Vaarik püssiharjutustes.

Kõige staažikam ja ka eelmisel aastal medaleid võitnud Kati-Ly alustas esimest harjutust 30 lasku ringmärki 25m distantsilt väga tagasihoidlikult – alles neljas koht. Põhikonkurent Viljandist krooniti võitjaks, teine koht läks Narva, kolmas Haapsallu. Lasti viielasuliste seeriatega, igaks aega viis minutit. Aega oli palju, tekib tihti ülemõtlemine, ja ka psühholoogilised tõrked, nagu igal spordialal.

Järgmine harjutus samal päeval oli ilmuv märk, mida tuli tabada kolme sekundi jooksul. Ooteasendiks oli sirge käsi laetud relvaga 45o alla suunatult. Tõstad ja lased, ning jälle käsi alla ooteasendisse järgmiseks lasuks. Iga tõstega pead laskma, muidu oled lasust ilma ja null kirjas. Tehniliselt on see küll raskem, aga kui kõik sooritused võimalikult õigesti teed, on ka tulemus vähemalt hea. Lasti kuus viielasulist seeriat ja Kati-Ly suutis kõik need ideaalilähedaselt lasta, ka tulemus näitas seda: 273 silma, isiklik rekord ja kuldmedal. Teine koht läks Viljandisse viie silmase kaotusega võitjale ja kolmas Narva, kaotus liidrile oli juba 20 silma. Viljandi ja Haapsalu ongi meile kõige suuremad konkurendid püstoli arvestuses, püssis aga Narva ja Elva.

Teisel päeval lasti harjutust 40 lasku õhupüstolist 10m distantsilt. Ketlin Veia pidi laskma II vahetuses ja Kati-Ly III vahetuses aga kui teine vahetus algas selgus, et osad laskurid on puudujad ja kahe vahetusega saab võistluse ära sooritada. Kati-Ly pandi ka II vahetusse, aga ta polnud selleks valmis. Algas suur sagimine, närvitsemine ja Kati-Ly jõudis tulejoonele nagu jooksja finišisse. Muud õpetust ei olnud öelda kaasa, kui katsu rahuneda ja kasuta kogu laskmiseks antud aega 50 minutit, ära hakka kiirustama.

Hea on öelda, aga katsu teha. Algus oli ikkagi väga rabe. Pärast esimesi laske näitas suur monitor alles 14. kohta. Publik saab istuda ja vaadata laskurite tulemusi monitorilt, kus peale igat lasku võib prognoositav koht muutuda. Suuremad konkurendid olid omad tulemused kirja saanud ja hõõrusid juba varjatult käsi, aga õnneks tegi meie laskur oma kõige halvemad lasud alguses ära ja olukord läks järjest paremaks. Pärast teist kümnelasulist seeriat tuli tõus juba esikolmikusse, varsti juba liidriks, aga ka siin oli silm-silma heitlus. Igat lasku pidi korralikult sooritama ja Kati- Ly suutis lõpuni vastu pidada, kuldmedal oli käes. Teine koht läks viie silmase kaotusega Narva ja kolmanda koha laskja Viljandist kaotas kaheksa silmaga.

Kõige selle suure melu varju jäi meie teine laskja Ketlin Veia, kes lasi samas vahetuses alles oma kolmandat võistlust ja ka tõusvas joones. Kolmandat korda parandas oma isiklikku rekordit ja tulemusega 327 tõusis kuue parema hulka. Võitja oli Kati-Ly 353 silmaga.

Püssi lasi meil Pilleriin Vaarik, 30 lasku lamades 50m distantsilt –  296 silma ja 3x10 lasku kolmest asendist: põlvelt, lamades ja püsti samalt distantsilt (256 silma) andsid vastavalt 6. ja 8. koha. Kuna Pilleriin lasi 3x10 esimest korda, siis see 8. koht on ka päris hea saavutus ja lubab tulevikus ka kõrgemaid kohti loota.

Kokkuvõttes olid kõik meie neiud tublid ja väga tublid. Näib, et teeme õiget asja ja arvestama peab seda, et meie oleme Eestis ainukesed, kellel ei ole kasutada normaalmõõtmetega lasketiiru koos seadeldiste- ja  abiruumidega. Vaatamata sellele vaatame lootusrikkalt tulevikku.

Jaanus Raidlo