« Tagasi

Väike-Maarja vallavalitsus alustab energiakulude hüvitamise taotluste vastuvõtmist 3. jaanuarist

Väike-Maarja vallavalitsus alustab vähemkindlustatud perekondadele energiakulude kallinemise mõjude leevendamiseks toetuse saamise taotluste vastuvõtmist alates 3. jaanuarist 2022.

Energiakulude kallinemise hüvitamiseks on toetust võimalik taotleda tagasiulatuvalt neli kuud ehk jaanuaris 2022 saab taotleda toetust 2021. a septembri, oktoobri, novembri ja/või detsembri tarbimise alusel koostatud arvete osas. Septembri energiakulude hüvitamiseks tuleb taotlus kindlasti esitada jaanuaris, veebruaris saab taotleda hüvitist kulude katmiseks, mis on tehtud oktoobrist alates.

Koos taotlusega peab esitama eluruumi energiatarbimist tõendavad dokumendid energia liigi kohta, mille kulude katteks toetust taotletakse. Näiteks kui küsitakse toetust üksnes elektrikulude jaoks, siis gaasi või kaugkütte kohta dokumente esitada ei ole vaja.

Peredele hüvitatakse 80% arvetel toodud energia koguhinnast, mis ületab elektril 120 €/MWh (12 s/kWh), gaasil 49 €/MWh (4,9 s/kWh) ning kaugküttel alates 78 €/MWh (7,8 s/kWh).

Toetust saab taotleda üksi elava isiku või perekonna alalise või peamise elukohaga seotud kulude hüvitamiseks (ainult ühe elukoha kulude alusel). Toetuse minimaalne määr on 10 eurot ja ülempiir 500 eurot taotluse kohta kuus.

Kas ja kui palju tema pere toetust võiks saada, saab igaüks kontrollida kalkulaatori abil Rahandusministeeriumi koduleheküljel: www.rahandusministeerium.ee/et/energiakulude-huvitamine

TAOTLUSTE ESITAMINE alates 3. jaanuarist 2022

  • Iseteeninduses täidetav vorm siin.
  • Digitaalne taotluse vorm siin. Taotlus tuleb digiallkirjastada ja saata e-posti aadressile eve.hiietamm@v-maarja.ee ning lisada tuleb kindlasti juurde kõik nõutud dokumendid.
  • Kohapeal. Toetuste menetleja Eve Hiietamme vastuvõtt E; T; K kell 8.30–15.30 (lõuna 13.00–13.30).

Lisainformatsioon:

Eve Hiietamm

eve.hiietamm@v-maarja.ee

329 5763