1.07.18

Üritused

Valla sündmuste kalender

***

PILETITE MÜÜK JA NÄITUSED AVATUD T-R 12.00 – 18.00
Telefonid: 326 1837 5302 4437
e-mail: seltsimaja@v-maarja.ee 
Pikk tn 2, Väike-Maarja, Lääne-Virumaa, 46202 www.v-maarja.ee 

***

17. aprillil 2010 toimunud laste lauluvõistluse Popp Tipp Täpp osavõtjad  Tulemused

***


Ülevaade üritustest kuni aastani 2012

Väike-Maarja rahvamaja on ehitatud Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi poolt 1912. aastal. Kõik külalised, kes uksest sisenenud, on kiitnud maja head aurat.

Rahvamaja on seotud väga erinevate kultuuriürituste läbiviimise ja korraldamisega.
 
Pärast aastatepikkust pausi on Väike-Maarjat hakanud taas külastama teatrid - Rakvere teater, Komöödiateater, Vana Baskini teater, samuti erinevad projekti- ja harrastusteatrid. Teatrihuvilistele korraldab rahvamaja ka ühiskülastusi erinevatesse linnadesse.

2008. aasta suvel tähistati rahvamaja eestvedamisel suurejoonelise rahvapeoga Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva. Kahele päevale mahtusid lõõtsamängijad ja kapellid, koorilaul ja rahvatants. Kohal oli külalisi üle Eesti. 

2009. aasta kevadel pidas suure peoga oma 5. sünnipäeva kõhutantsurühm Tamadur.

2009. ja 2010. aastal on suur tähelepanu koondunud rahvatantsule: tantsujuht Ilme Seina 70. juubeli tähistamine, Härmalõnga tantsurühma 20. sünnipäev ja Rahvatants Väike-Maarjas 55. 

Koostöös Pille Lille Muusikute Toetusfondiga ja Väike-Maarja Muusikaseltsiga toimus 2009. aasta novembris Väike-Maarjas kolmepäevane muusikafestival, mis oli pühendatud siit pärit laulja Vello Jürna 50. sünniaastapäevale. 

Traditsiooniks on saanud sügisesed laadapäevad. Need on olnud erakordselt rahvarohked nii müüjate kui ostjate poolest. 

Positiivset tagasisidet on leidnud koostöös politsei ja valla koolidega korraldatav igasügisene sari "Laps liikluses".

Aastavahetust tähistatakse rahvamajas "Tantsuga uude aastasse". On soov traditsiooniks muuta valla koolide õpetajatele mõeldud sügispidu. Rahvamaja üheks oluliseks sihtrühmaks on noored. Nende soove arvestades toimuvad kord kuus diskoõhtud. Igakuised on ka eakate klubi Härmalõng peod. 

Kord aastas toimub rahvamajas luule- ja muusikaõhtu, kus püüame värssidele pakkuda sellist muusikalist tausta, mida kuuleb harva: harf, kitarr, käsikellad jne.

Igal kevadel jätkub väga pika traditsiooniga laste lauluvõistlus Popp-Tipp-Täpp. 

Rahvamajas tähistatakse vabariigi aastapäeva, Võidupüha, taasiseseisvumispäeva. 

Koostöös kirikuga süütame igal aastal Väike-Maarja suurel jõulukuusel advendiküünla. Rahvamajas peetakse palju erinevaid jõulupidusid. 

Ebavere tervisespordikeskuse valmimisega on tekkimas paremad võimalused iga-aastase jaaniõhtu korraldamiseks. 

Rahvamaja on võõrustajaks ka maakondlikele üritustele. 2009. aasta sügisel kasutas rahvusvaheline filmitööstus Väike-Maarja rahvamaja ruume filmimiseks - nädalaks sai meie saalist sajanditagune probleemsete poiste koolisöökla Norras. 


Ülevaade varasematest üritustest

Traditsiooniks on saanud hüvastijätt jõulukuuskedega, vastlatrall, kevadine laste lauluvõistlus "Popp-Tipp-Täpp", volbriöö pidustused, lastekaitsepäeva tähistamine, koolialguse peod, pereklubi ja eakate klubi Härmalõng õhtud (kord kuus), isetegevuslaste stiilipeod, jõulukuuball paljude esinejatega ja uusaastatrall aastavahetusel.

Tähistame vabariigi aastapäevi, korraldame jaaniõhtuid. Alates 2000. a suvest alustasime suvekontsertidega rahvamaja kõrval pargis. Suvetuuri raames annavad kollektiivid kontserte valla külades.
Korraldame beebide pidusid. Viime läbi jõuluõhtuid pensionäridele (Triigis, Kiltsis Väike-Maarjas), paljulapselistele peredele, kodustele lastele (Triigis, Kiltsis ja Väike-Maarjas).

Toimuvad ringide jõulupeod ja valla erinevate firmade peod, mille korraldamisel oleme abiks olnud. Kord-kaks kuus korraldame lastele ja noortele diskoõhtuid. Kutsume külla lasteteatreid, samuti külastavad meid tsirkusetrupid.

Lastele ja noortele oleme sisustanud sportlik-kultuurilisi vaheaegu, mis on saanud toimuda tänu kultuuriministeeriumi toetusele.

Rahvamajas on korraldatud mitmeid maakondlikke ja vabariiklikke suurüritusi.

Meie laval on teatrietendusi andnud kutselised teatrid, toimuvad kontserdid. Alates 2000. a korraldab rahvamaja ühiskülastusi teatritesse ja kontsertidele.

Jalutussaali oleme tellinud erinevate kunstnike näitusi. Samuti toimuvad käsitöönäitused. Pidevalt on väljas fotostendid rahvamaja töödest-tegemistest.

Traditsiooniline kodukandi- ehk Pandivere päev toimus 2. juunil 2007 20-ndat korda. On ehk sümboolne, et Väike-Maarja kaubamärgiks saanud Naistekandmise võistlus oli kümnes oma reas. Pandivere päev on päev täis laadakauplemist, isetegevuslaste kontserte ja huvitavaid tegemisi lastele ja täiskasvanuile. Traditsiooniks on kontsertesinemine healt Eesti ansamblilt (2007. aastal oli selleks „Lehmakommi Onud"). 

2002. a. detsembris tähistasime rahvamaja 90ndat sünnipäeva. Toimus pidulik juubelikontsert ja glamuurne juubeliball. Hea meel oli näha nii palju häid sõpru ja külalisi, kes rahvamajast ning tema tööst lugu peavad. Meeleolukas oli meie isetegevusringide sünnipäevakontsert. Tervitajad ja õnnitlejad, keda oli tõeliselt palju, tõid pidupäeva palju häid soove. Nad andsid meile taas usku, et selle maja tegemised kultuurivallas on vajalikud - kohalikku elu kaunistavad ja edasi viivad.

 

Toimetaja: -