Aasta arst on Väike-Maarja perearst Mall Lepiksoo

2019. aasta arstiks tunnistati Väike-Maarja perearst Mall Lepiksoo.

Kokku oli aasta arsti tiitlile kandideerijaid 70. Neist valis žürii välja 15 paremat ning võitjaks osutus perearst Mall Lepiksoo, kes on arstiametit pidanud 48 aastat

Mall Lepiksoo on sündinud 3. augustil 1947. aastal Jõgevamaal. Lõpetas 1971. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal. Sisehaiguste eriala internatuuri läbis Pelgulinna Haigla kardioloogia osakonnas. 1. oktoobril 1972 asus tööle Väike-Maarja ambulatooriumis. Aastatel 1975-1995 töötas Väike-Maarja Haiglas sisehaiguste osakonna juhatajana ja õppis samal ajal kardioloogiat Leningradi Kardioloogia Instituudis professori Kušakovski juhendamisel.

Töö eest Väike-Maarja Haigla sisehaiguste osakonna juhatajana on Mall Lepiksoo saanud tänukirju, medali ja ordeni "Austuse märk".

1993. aastal alustas tööd eraarstina sisehaiguste erialal. Aastal 1998 ühines Mall Lepiksoo perearstisüsteemiga ja sooritas perearsti eriala saamiseks eksami Tartu Ülikoolis. Lisaks täiendas ennast Saksamaal Plöni maakonnahaiglas.

Mall Lepiksoo juhtimisel tegutsev perearstikeskus on kuulunud kuus viimast aastat Eesti kvaliteetsete perearstipraksiste hulka. Sinna kuulumiseks peab olema täidetud 20 kriteeriumit. Arvesse võetakse praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega.

Perearstina on Mall Lepiksoo osalenud mitmetes rahvusvahelistes kliinilistes patsiendi- ja ravimiuuringutes ning aastal 2014 mentorina Euroopa perearstide projektis PrimCare IT, kuhu Eestist valiti osalema neli perearsti. 25.-29. juunini 2013 osales Prahas toimunud Ülemaailmsel Perearstide Kongressil.

Alates 2016. aastast on Eesti Perearstide Seltsi juhatus määranud Mall Lepiksoo perearstide auditeerijaks. Mall Lepiksoo on olnud aastaid Eesti Arstide Liidu volikogu liige ning arendanud tervishoiu- ja sotsiaalalaseid suhteid Plöni kreisiga Saksamaal. Ta on olnud pikka aega Väike-Maarja Vallavolikogu liige, algaastatel ka volikogu esimehe asetäitja. Praeguses volikogu koosseisus on Mall Lepiksoo hooleks ja mureks olnud tervisekeskuse rajamine Väike-Maarjasse.

26. septembril 2011. aastal oli Mall Lepiksoo koos 23 perearstiga kutsutud president Toomas Hendrik Ilvese vastuvõtule Kadriorgu. Mall Lepiksoo oli koos perekonnaga presidendi vastuvõtule kutsutud ka  22. augustil 2010 kodukaunistamise auhinna üleandmiseks.

Mall Lepiksoo on aastaid kuulunud Väike-Maarja Naisseltsi, kus tal on alati olnud häid ja huvitavaid mõtteid nii seltsitegevuse kui ka kogu valla arendamise kohta.

Mall Lepiksoo  tegeleb igapäevaselt tervisespordiga, on alati rõõmsameelne ning vaatamata kiirele töörütmile leiab alati aega lahkele sõnale. Ta on väikemaarjalasi ravinud 48 aastat ning on oma patsientide seas väga lugupeetud. Mall Lepiksoo elus on väga tähtsal kohal tema pere - abikaasa, 3 last ja 8 lapselast.

48 aastat väikemaarjalasi ennastsalgavalt ja nurisemata ravinud ning oma patsientide seas väga lugupeetud Mall Lepiksoo nimistus on veidi vähem kui 2500 inimest.