Baltikumi suurimalt sisesõudevõistluselt toodi rikkalikult pjedestaalikohti

Laupäeval, 25. jaanuaril toimus Tallinna spordihallis rahvusvaheline sisesõudmise võistlus "Alfa" 2020. Tegemist on Baltikumi suurima sisesõudevõistlusega, mis toimus juba 27. korda.

Meie valla sportlasi oli võistlustules sellel korral koguni seitse, kellest kuuel õnnestus ära käia pjedestaalil. Koduvalla rahvaspordiklubi esindavate vaprate sisesõudjate tulemused jagunesid järgmiselt:

Ants Einsalu (M60+): 1. koht (3:10,2)

Janar Rückenberg (M40+): 1. koht (2:58,9)

Eha Järvamägi (N50+): 1. koht (3:52,7)

Maris Kaarjärv (Nvaba): 1. koht (3:46,1)

Aare Kuuseoks (M60+): 2. koht (3:19,1)

Margit Vaarma (N30+): 2. koht (3:46,2)

Väino Stoltsen (M60+): 7. koht (3:51,4)

Vägeva lahingu andsid oma kategooriates vastastele kõik rahvaspordiklubi sportlased ja suurte sõudeklubide seas tegi meie väikese valla koondis igati viisaka soorituse! Suhestades võidetud medalite hulka vallaelanike arvuga, siis võime ennast ka suurte linnadega võrreldes vägagi edukaks sisesõudmise kantsiks pidada. Asjade sellises seisus tuleb taaskord "süüdistada" Ants Einsalu väsimatut initsiatiivi ja tegutsemist.

Vähe sellest, et kodust läksime võistlusele seitsmekesi leidsime "Alfalt" eest ka meie vallast sirgunud jõutõstja Helena Veelmaa, kes hetkel õppides Sisekaitseakadeemias oli andmas oma panust kõrgkoolide võistkondliku tõmbamise arvestusesse.

Muljetavaldav oli ka heitlus eliitklassis, kus kogenud vanameister Tõnu Endrekson pidas tõsise lahingu Pavel Shurmei, Allar Raja ja Rainar Piigiga. Endrekson võitis ajaga 2:45,1. Seejuures kolm nimetatud Endreksoni konkurenti olid niivõrd tasavägised, et luues ainulaadse olukorra lõpetasid kõik sama ajaga 2,46,5. Sisesõudjate hooaeg jätkub viimase etapiga, mis toimub 7. märtsil Narvas, kus peetakse maha Eesti meistrivõistlused 2000 m distantsil. Pärast viimast etappi selguvad ka paremusjärjestused sarja üldkokkuvõttes.

Finaali ja tulise lahingu eel ei pidanud meie sõudelegend paljuks teha vanade aegade mälestuseks ülikooli kursusevennaga (Janar Rückenberg) ühispilti. Aitäh Tõnule suurte tegude eest Eesti sõudespordis! Tänud koondisekaaslastele, kaasaelajatele ja pöidlahoidjatele!