KONKURSS! Otsime vallale kohalikke meeneid

Väike-Maarja vallavalitsus koos Väike-Maarja muuseumiga kuulutab välja toidu- ja käsitöömeenete konkursi, kuhu on oodatud kohalikku toidu- ja käsitööpärandit väärtustavad võistlustööd. Ootame meeneid, mis räägivad meie paikkonna lugu ja on praktiliselt kasutatavad. Konkursi tähtaeg on 28. juuni 2019.

Konkursi eesmärk on mitmekesistada Väike-Maarja valda tutvustavate meenete valikut ja toetada pärandil põhinevat tootearendust. Avalikul konkursil võivad osaleda üksikisikud, füüsilisest isikust ettevõtjad ja juriidilised isikud. Mitu isikut võivad esitada ka ühise töö.

„Ootame konkursile tooteid, mille valmistamisel on kasutatud traditsioonilisi võtteid, retsepte või käsitööd ja kohalikku toorainet. Samuti jälgime pärandi kajastumist tootedisainis ning meene teostuse kvaliteeti ja keskkonnasõbralikkust," ütles vallavanem Indrek Kesküla.

Auhinnatutel on õigus kasutada oma tootel märget "Tunnustatud Väike-Maarja meene 2019". Kui toode võetakse müüki Väike-Maarja muuseumisse või arvatakse Väike-Maarja valla meenete hulka, kasutatakse pakendil Väike-Maarja valla vappi ja toode tõstetakse esile märkega „Väike-Maarja meene".

Konkursile esitatud töid hindab vallavalitsuse poolt määratud komisjon.

Auhinnafond
Konkursile esitatud tööde ahinnafond on 525 eurot.

Osalemistingimused.

Tähtaeg ja tööde esitamine

Konkursi tähtaeg on 28. juuni 2019.a kl 15.00.

Võistlustöid võetakse vastu Väike-Maarja vallavalitsuses tööpäeviti kl 8-16 (lõuna 13-13.30). Tööd võib tuua ise kohale, saata postiga aadressil Pikk 7, Väike-Maarja 46202 või e-postile valitsus@v-maarja.ee.

Lisainfot jagab kultuurinõunik Ivika Aman, e-post ivika.aman@v-maarja.ee, tel 5646 4093 või  muuseumi juhataja Edgar Tammus, e-post edgar.tammus@v-maarja.ee, tel 326 1625.