« Tagasi

Inimesed evakueeriti õhusaaste tõttu Väike-Maarjasse

4.-5. mail toimus Naiskodukaitse Viru ringkonna esmakordne evakueerimisõppus Kiil, kus pea sada inimest üle maakonna evakueeriti õhusaaste tõttu Väike-Maarja spordihoonesse.

Legendi kohaselt oli toimunud raudteel kaubarongiga liiklusõnnetus, mistõttu oli tekkinud õhusaaste ning ümberkaudsed inimesed tuli evakueerida. Kuna Lääne-Virumaal on raudteeõnnetuse oht nii Tapal, Kundas kui Rakveres, sai turvaliseks evakueerimispaigaks just Väike-Maarja.

Õppuse Kiil eesmärgiks oli saada kiiresti tööle evakueerimisstaap ning evakueerimislaager, kuhu näiliselt ohus olevad inimesed transportida. Samuti oli eesmärgiks läbi viia igapäevaturvalisust ja kriisiolukorras tegutsemist toetavad tegevused evakueerimisõppusel osalejatele. Kahe päeva jooksul mängiti läbi eluliselt olulised situatsioonid.

Evakuatsioonimeeskonna ülema naiskodukaitsja Evely Pressi sõnul oli õppus tulemuslik: nii naiskodukaitsjaid kui evakueeritavaid osales õppusel rohkem kui esialgu planeeritud „Kokku oli õppusega seotud üle 120 inimese üle kogu maakonna," täpsustas Press. „Saime operatiivselt koormuse jaotatud, inimesed evakueeritud ning evakuatsioonilaagri toimima," kommenteeris Press asjade kulgu. „Tõelises hädaolukorras saab naiskodukaitsjate peale loota ning reaalse ohu korral saab evakuatsioonilaager maakonnas üles loodetavasti mõne tunniga," kiitis Press õppusel osalenud naiskodukaitsjaid.

Naiskodukaitse Viru ringkonna evakueerimisõppust viis läbi ringkonna evakueerumisgrupp, mis koosnes tosinast naiskodukaitsjast ja loodi selle aasta alguses. Sarnased evakueerumisõppused Kaitseliidu kevadise suurõppuse Siil raames toimuvad Naiskodukaitsel üle kogu Eesti, kokku on avatud 18 evakuatsioonipunkti.


Foto: 2 x Kristel Kitsing

 

Kristel Kitsing
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond