« Tagasi

Maamaksu tasumiseks saab edaspidi tellida e-arve

E-MTAs on valminud uuendus, mis võimaldab tellida maamaksunõuete tasumiseks e-arve. Esimest korda saab e-arve tellida maamaksu tasumise tähtpäevaks 1. oktoobriks.

E-arve saab tellida internetipangast, arved.ee veebilehelt ja e-MTA „Nõuded ja kohustused" menüüpunkti „e-arve tellimine" kaudu. Tellimuse tegemisel tuleb kasutada e-MTA ettemaksukonto viitenumbrit, mille leiab maamaksu teatelt või MTA veebilehelt personaalse viitenumbri otsingu kaudu. Tellimus jääb kehtima ka järgnevatele maamaksu nõuetele, mille tasumise tähtpäevad on igal aastal 31. märtsil ja 1. oktoobril (kui ei ole puhkepäev). E-arveid hakatakse pankadesse edastama 11 päeva enne tasumise tähtpäeva neile klientidele, kellel on sel hetkel e-MTAs kehtiv e-arve tellimus.

 Kuna alates 1. juulist saab riigiasutustele saata üksnes e-arveid ja ka mujal sektorites, minnakse aina rohkem digiarvetele üle, siis uue teenusega pakub maksu- ja tolliamet samuti klientidele võimalust edaspidi mugavalt, kontaktivabalt ja tähtaegselt oma maamaksukohustus täita.