Rakke päeval arveldatakse RAK-ides ja mekkida saab vähisuppi

Laupäeval, 10. augustil möödub Rakke esmamainimisest 455 aastat. Pidupäeval arveldatakse RAK-ides,  toimuvad arvukad põnevad ettevõtmised ja päeva lõpetab ühine vähisupi söömine.

Rakke Päev algab kell 10 suure laadaga kooli õpilaskodu tagusel platsil. Kell 11 toimuvad tagurpidi võistlused lastele ja keskpäeval saab näha taidlejate kontserti.

Pidupäeval töötab „Kohaliku Toidu Kohvik", kus arveldatakse RAK-ides. Kohapeal on avatud "valuutavahetuspunkt". Lisaks tutvustavad noorkotkad ja kodutütred oma tegemisi ja hüpelda saab batuudil. Kell 14.00 astuvad üles Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Päevajuhi Tiia Paisti eestvedamisel toimub päeva lõppedes suur ühislaulmine. Külalisi kostitatakse vähisupiga, mis valmib kohapeal.

Rakke küla on ürikutes mainitud juba 1564. aastal, kuid suuremaks asulaks sai Rakke pärast Tapa–Tartu raudtee valmimist 1876. Suurt osa Rakke aleviku kujunemises etendas tööstur Karl Kaddak, kes alustas lubjapõletamisega juba 1891. aastal Kamarikul ja kes rajas 1910. aastal Rakke raudteejaama juurde Venemaa võimsaima maakividest ringahjudega lubajatehase.