Salla seltsimajas avati raamatute laenutuspunkt

Reedel, 18. septembril toimus Salla seltsimajas Rakke raamatukogu kauglaenutuspunkti avamissündmus. Pidulikult pandi tööle raamatukogu kauglaenutuse teenus ning ettekandega raamatukogude mitmekülgsetest funktsioonidest kogukonnas esines Tartu Ülikooli raamatukogu juhataja Krista Aru.

„Salla seltsimaja raamatukogupunkti avamise taga on Salla rahva ettevõtlikkus, ühtekuuluvustunne ja usk, et igaüks peab ise oma koduõue ja uksealuse korda tegema. See kõik kõlas kokku just nii, nagu ammumöödunud aegade vaimsus, mis haridus- ja põllumeeste, karskus- ja kirjameeste seltsidena lõi eeldused eesti ühiskonna ja riigi tekkimiseks," ütles Krista Aru.

Aru lisas, et raamatukogu pole kunagi olnud vaid lugemise või raamatute laenutuskoht, vaid sellel on ka sotsiaalne mõõde. Raamatukogu on inimeste kohtumispaik, kus toimuvad kultuuriüritused: „Inimestel on vaja alguse ja lõpuga lugusid ja lugemine aitab meie kultuuri elus hoida."

Kauglaenutuspunkti teenust pakub Rakke raamatukogu. Laenutada ja kohapeal lugeda on võimalik lugemisvara Rakke raamatukogu kogudest. Sealhulgas ilukirjandust, laste- ja teabekirjandust ning samuti hakkab kohapeal olema tutvumiseks perioodikat, värskeid ajalehti ja ajakirju.

Raamatukogupunkt töötab ühtlasi ühistööruumina – avatud on internetipunkt koos interneti püsiühendusega arvutiga ning raamatukogupunktis on võimalik korraldada ka avalikke üritusi. Raamatukogupunkt avab uksed igal teisipäeval kell 10–17 ning lisaks iga kuu esimesel reedel kell 10–17.

Infot raamatukogupunkti tegevusest leiab Salla Seltsimaja Facebooki lehelt ja kohapealt ning Rakke raamatukogust.