« Tagasi

Sirje Nurgamaa maalinäitus “Juhuslikud maastikud pärast päevatööd”

Tartu kunstikooli vilistlase Sirje Nurgamaa (1973) maalinäitus on avatud Väike-Maarja vallavalitsuse II korrusel kuni märtsi lõpuni.

„Juhuslikud maastikud pärast päevatööd" on sündinud pärast päevatööd koju uisutades. Uudishimust, et kuidas need värvid voolavad ja klapivad. Kas paberi faktuur ise loob kompositsiooni? Kas mittemillegist tekib tervikmulje? Kas jõuab veel päevavalguses paar või mitukümmend pintslilööki teha? Ja lihtsalt tegemise rõõmust. Huvist. Mõnust.

Maalides-joonistades ei mõelnud Sirje Nurgamaa, et neist kunagi näitus võiks saada, vuhkis neid teha lapselikust rõõmust. Nende piltide näitamise mõte on tema jaoks huvihariduse väärtustamine. „Miskipärast oleme harjunud, et koos kooliga lõpetame ka trennides ja ringides käimise, ei võistle ega esine enam. Leivateenimine kipub täiskasvanueas võtma kogu aja ja jõu. Olen näinud teiste ja tundnud enda pealt, kuidas huvid ja hobid päästavad päeva, toidavad rõõmu," selgitas maalinäituse autor.

Sirje Nurgamaa  on lõetanud 1991. a Pärnu II keskkooli, 1995. a Tartu kunstikooli ja 2004. a Tartu ülikooli. Leiba teenib ta kliinilise psühholoogina, muul ajal enamasti kiir-rulluisutab, pildistab, loeb või sahmib. Peres kasvatavad teda abikaasa, kaks tütart, kass, koer ja kuus kala.

Maalinäituselt on võimalik endale sobiv maal välja valida ja see viiekümne euroga omale soetada, kontakteerudes sirjenrg@gmail.com.

Sirje Nurgamaa maalid ilmestavad vallamaja seinu märtsi lõpuni.