Suri keeleteadlane Mati Hint

5. detsembri õhtul suri 82 aasta vanuselt keele- ja ühiskonnateadlane, poliitik ja F. J. Wiedemanni keeleauhinna 2003. aasta laureaat Mati Hint.

Mati Hint sündis 28. augustil 1937. 1944. aastal astus ta Aakre Mittetäielikku Keskkooli ning lõpetas selle kooli kiituskirjaga. 1963. aastal lõpetas ta Tartu Riikliku Ülikooli eesti filoloogina, olles spetsialiseerunud rakenduslingvistikale. Oli kultuurirühmituse Wellesto liige.

Pärast tööaastaid Tallinna Ülikoolis oli ta emeriitprofessor.

Hint on kaitsnud kaks doktorikraadi, avaldanud umbes 300 teadusartiklit Eestis, Euroopas ja USA-s ning kümme raamatut.

Ta on rajanud TLÜ-s lingvistika doktorantuuri, aidanud korraldada rahvusvahelisi kongresse ja sümpoosione.

1988. aastal astus Hint poliitikasse. Ta oli üks Rahvarinde asutajaliige. Riigikogu liige oli Hint aastatel 1992-1995. Ta oli üks keeleseaduse algatajatest ja koostajatest.

Mati Hint on pälvinud presidendilt Riigivapi IV klassi teenetemärgi (1997) ja Riigivapi III klassi teenetemärgi (2006).

Ta on saanud Ferdinand Johann Wiedemanni keelauhinna (2003), Bengt Gottfried Forseliuse medali (2003), Tallinna vapimärgi (2006). Aastast 2015 oli Mati Hint Tallinna Ülikooli auliige.

Tema poeg oli ajakirjanik Madis Hint.