Salla liukivi hoidmine on üks aasta hiiesõbralikest ettevõtmistest

Hiite Maja sihtasutus tunnustas Tartus isikuid, asutusi ja kodanikuliikumisi, kes on käesoleval aastal paistnud silma hiiesõbralike tegudega. Ühena tunnustuse saajatest märgiti ära meie vallas asuva Salla liukivi korrastajad.

Virumaa Katkuküla ehk Simuna kihelkonnas Emumäe põhjanõlval Salla põlisküla Pärt-Jaagu talus asub Liukivi. Lugematud põlvkonnad pereemasid on käinud sealt lapseõnne saamas ning lugematud lapsed ja vanemadki inimesed on seal liueldes rõõmu kogenud.

Pärt-Jaagul elav perekond Lankots ja Hando Kuntro  on hoolitsenud, et kivini viiv rada oleks ikka avatud ja ümbrus korrastatud. Samuti on koostöös valla ja Emumäe Arenduskeskusega paigaldanud kivile teabestendi. Kodukandi pärandit väärtustades on nad eeskujuks kõigile Eesti inimestele.

Hiiesõbralikud ettevõtmised 2018

Hiite Maja sihtasutus tunnustas 24. novembril Tartus seitset hiiesõpra – eraisikuid, kodanikuliikumist, riigiametit, asutust ja MTÜd, kes on paistnud silma hiiesõbralike tegudega. Tänukirjad anti üle Eesti Rahva Muuseumi Jakob Hurda saalis toimunud Hiie väe tänusündmusel.

Tunnustatavate ettevõtmiste hulgas on kahe pühapaiga hoidmine, pühapaikade kaardi valmistamine, hiiepuude pärimusi tutvustava graafikanäituse korraldamine, metsamaal asuvate pühapaikade kaitsmine ja avalikkuse ning võimude teavitamine pühapaikade olukorrast.

Hiiesõbralike tegude tunnustamisega soovib Hiite Maja väärtustada pühapaikade hoidjaid ning aidata kaasa pühapaikadega seotud loodus- ja kultuuripärandi edasikestmisele. Hiie väe sündmus on pühapaikade uurijate, väärtustajate ja hoidjate pidulik tänusündmus, mida korraldasid üheteistkümnendat aastat järjest Hiite Maja sihtasutus ning Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda.


Aitäh kohalikule kogukonnale ümbruse korrastamise ja esivanemate pärandi hoidmise eest!

Vaata fotosid tänuürituselt: https://www.facebook.com/pg/hiievagi/photos/?tab=album&album_id=2084777914876345&__tn__=-UC-R