Väike-Maarjas asus kultuurinõunikuna tööle Maire Haava

Esmaspäevast, 21. oktoobrist töötab Väike-Maarja vallavalitsuses kultuurinõunikuna Rakke juurtega Maire Haava.

Maire on sündinud Rakkes ja lõpetanud Rakke keskkooli. Edasised õpingud viisid ta Tallinna, algul algklasside õpetajaks, hiljem konservatooriumi laulmist õppima.

Maire on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal ja töötanud pikalt Rahvusooperis "Estonia", Savonlinna Ooperifestivalil Soomes ja esinenud kontsertlauljana. Paralleelselt on ta töötanud ka kontsertide ja ürituste korraldajana muusikute fondis PLMF.

Vanematekoju on Mairel alati olnud põhjust tulla, seega side kodukohaga pole kunagi katkenud ja aegajalt on ta kaasa löönud kohalikus kultuurieluski.

"Siinne kaunis loodus on alati pakkunud puhkust, vaikust ja inspiratsiooni," selgitas Haava kodukoha võlu.

Maire unistuseks on üles ehitada kodutalu ja osaleda kodukoha tegemistes. "Tänaseks on palju unistustest täitunud ja kuna elukutseks sai laulmine, siis hobiks kujunes ehitus ja aiandus," rääkis naine.

Maire on pidanud end alati heaks ansamblilauljaks ning uues ametis kultuurinõunikuna arvab ta, et üheskoos on võimalik ära teha suuri asju, millest on rõõmu endale ja kõigile teistele.

Väike-Maarja vallavalitsuse kultuurinõuniku ametikohale kandideeris üheksa inimest, vestlusvooru kutsuti viis parimat. Tõsine arutelu toimus viimaks kolme kandideerija üle ning Väike-Maarja vallavanema Indrek Kesküla sõnul ei olnud otsus tegelikult kerge, kuid üksmeelse otsuseni siiski jõuti.