Väike-Maarjas särab helkuripuu

Sisekaitseakadeemia päästekolledži Väike-Maarja õppekeskuse ja kohaliku vallavalitsuse esindajad riputasid kolmapäeval Väike-Maarjas Pika ja Ravi tänava nurgal asuvale kuusele rohkesti helkureid, et teadvustada pimedal ajal liikluses varitsevaid ohte.

Kokku riputati Päästekolledži poolt puu külge ligi sada ja vallavalitsuse ametnike poolt teine sama suur kogus helkureid. Sealt saab iga mööduja, kellel helkurit ei ole, selle võtta ja endale külge riputada. Ühtlasi saab võtta sealt helkuri oma sõbrale, kellel see puudub.

„See ettevõtmine on õigel ajal ja õiges kohas ning loodame, et ka tänane aktsioon on täpselt see, mis see peab olema," viitas Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla pimedale ajale ja kogukonnas üksteisest hoolimisele. „Suur tänu päästekoolile ja juhtidele. Aitäh, et te innustate ka väikeseid tegusid tegema," kiitis vallavanem algatust.

Päästekolledži õpilased riputasid puule nii Sisekaitseakadeemia kui Maanteeameti sümboolikaga helkureid. Väike-Maarja vallavalitsuse teenistujad aga valla sümboolikaga väikeseid elupäästjaid. Lisaks kujundasid osad Sisekaitseakadeemia päästekolledži Väike-Maarja õppekeskuse õpilased helkivast materjalist ise helkureid, mis on kleebitavad.

Helkuripuule saab igaüks, kel odavaid elupäästjaid rohkem kui endal vaja, ka uusi helkureid juurde riputada.