Päästeamet alustas üle riigi lõkkepatrullidega

Alates 27. märtsist kehtib Eestis tuleohtlik aeg ning seoses sellega alustas Päästeamet üle riigi lõkkepatrullidega. Lõkkepatrullide eesmärk on nõustada inimesi, kuidas tuleohtlikul ajal ohutult lõket teha ja grillida, et seeläbi võimalikke õnnetusi vältida. Samuti teavitavad päästjad inimesi avalikus ruumis viibimise piirangutest ning jagavad plakateid.

Nii Ida- kui Lääne-Virumaa päästjad käisid nädalavahetusel tegemas lõkkepatrulle, mille käigus selgitati inimestele vajadusel ka avalikus ruumis liikumise piiranguid. Päästjad käisid kõikides suuremates asulates ning ka kohtades, kuhu tavaliselt inimesed kipuvad ilusa ilmaga kogunema – kaunid Peipsi rannaäärsed kohad jms. Üldiselt on inimesed mõistlikud, kuid paaril korral tuli siiski suuremaid seltskondi laiali ajada. Narvas oli probleeme suurema noorte seltskonnaga, kes keeldusid lahkumast ning vaja oli ka politsei sekkumist. Lisaks patrullidele käisid päästjad üles panemas ka infoplakateid.

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad kustutamas 25 metsas ja maastikul tulekahju (20 Ida-Virumaal, 5 Lääne-Virumaal). Kõige suuremad neist olid:

28. märtsil kell 13.57 põles Ida-Virumaal Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas 2 ha kulu.

28. märtsil kell 13.22 põles Lääne-Virumaal Väike-Marja vallas Käru külas 6 ha põldu ja metsaalust. Tulekahju sai alguse lõkkest.

28. märtsil kell 14.06 põles Kohtla-Järve linnas Kalda tänaval 2 ha kulu.

28. märtsil kell 14.37 Kohtla-Järve linnas Ritsika tänaval põles 2 ha kulu, arvatavasti sai tulekahju algust lõkkest.

Päästeamet ka soovitab seoses koroonaviiruse tõkestamiseks seotud piirangutega igasugused ühised koosviibimised praegu edasi lükata ning värskesse õhku minnes piirduda jalutuskäikudega kas üksi, kahekesi või vaid kõige lähemas pereringis, hoides teiste inimestega vähemalt kahemeetrist vahet. Metsas tohib lõket teha selleks ette valmistatud ning tähistatud kohtades. Lõkke tegemise reeglid:

-        Lõket tee mittesüttival pinnal, puhasta lõkkekoha ümbrus vähemalt 0,5 m raadiuses. Piira kivide või pinnasevalliga.

-        Koduaia lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit

-        Alla ühe meetrine lõke peab paiknema vähemalt 8m kaugusel hoonetest.

-        Üle ühe meetrine lõke peab paiknema vähemalt 15m kaugusel hoonetest ja 20m metsast.

-        Ära tee tuulise ilmaga lõket. Tuule kiirus alla 5,4 m/s (nõrk tuul).

-        Ära jäta lõket järelevalveta ja hoia käepärast ämber veega või tulekustuti.

-        Lase lõkkel täielikult ära põleda või kustuta veega.

-        Kulu põletamine on keelatud!