Väike-Maarja noortevolikogusse kandideerimine on alanud

Esmaspäevast, 23. septembrist saavad 13-26aastased Väike-Maarja valla noored esitada avaldusi 1. oktoobril toimuvateks Väike-Maarja valla noortevolikogu valimistel kandideerimiseks.

Väike-Maarja valla noortevolikogu on vallavalitsuse ja volikogu lähedane koostööpartner – 13-26aastaste noorte hääle tooja otsustajateni. Noortevolikogusse valitakse 9-15 liiget ja  sellesse võivad kuuluda ning liikmeid valida ainult Väike-Maarja valla noored.

Väike-Maarja Gümnaasiumist valitakse noortevolikokku kuni kolm, Rakke Koolist, Kiltsi Põhikoolist ja Simuna Koolist kuni kaks esindajat. Ülejäänud noortevolikogu kohad täidetakse ülevallaliste valimistega.

Väike-Maarja noortekeskuste juhataja Liselle Tombak ärgitas kõiki kandideerima. "Noortevolikogus leiad uusi sõpru, arendad oma meeskonnatöö oskusi ning saad ise organiseerida toredaid sündmusi ja üritusi oma kodukoha noortele." innustas Tombak.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet, mis on leitav Väike-Maarja valla noortevolikogu facebooki leheküljel https://www.facebook.com/Väike-Maarja-valla-noortevolikogu või esitada sooviavaldus e-posti teel noortekeskus@v-maarja.ee.

Kandideerida saab kuni 1. oktoobri keskööni ning seejärel algab kandidaatide tutvustamine. Valimised toimuvad 9. oktoobril Simuna, Kiltsi, Rakke ja Väike-Maarja koolis. Oma eelistus on võimalik teele panna ka 9.-10. oktoobril digiallkirjastatud e-kirjaga aadressile noortekeskus@v-maarja.ee.

Enne kandideerimisavalduse esitamist saavad kõik noored tutvuda noortevolikogu töö ja valimiste protsessiga. Infopäevad toimuvad 23. septembril Simuna ja Väike-Maarja koolis, 24. septembril Rakke ja 1. oktoobril Kiltsi koolis.

Valimisi korraldab vallavalitsus koostöös noortevolikogu ja Väike-Maarja Valla Noortekeskusega. Tulemused selguvad 14. oktoobril.

Tänaseks on noortevolikogu liikmed korraldanud mitu suurüritust, kuhu on kaasatud palju kohalikke noori. Suurepärase tagasiside osaliseks said noortekonverentsi eestvedamine Rakkes ja suvelaagri korraldamine Lahus. Lisaks osalesid noortevolikogu liikmed mitmel Eesti Noorteühenduste Liidu üritusel, kus leiti mõttekaaslasi, õpiti kirjutama projekte ja räägiti noortepoliitikast.